Nova vest
Logo
Košarka

Četvrtak, 28.01.2010.

23:19

Ivan Koljević prešao u Himik

Crnogorski košarkaš Ivan Koljević novo je pojačanje ukrajinskog Himika Južnog.

Izvor: B92

Default images

Omaleni plejmejker tekući sezonu počeo je u Turskoj, a za ekipu Bornove prosečno je imao 7,5 poena, 2 skoka i 1,6 asistencija. Koljeviću ukrajinsko okruženje nije nepoznato jer je prošle sezone igrao za Čerkasi. Ima 25 godina i visok je 186cm.

Ivan Koljević igra na poziciji plejmejkera, ponikao je u cetinjskom Lovćenu, a period od 2002. do 2005. godine proveo je u podgoričkoj Budućnosti. Posle je nastupao za Bilbao, Olimpijakos, Lijetuvos Ritas i Ural.

Koljević je nekada važio za jednog od najtalentovanijih plejmejkera u tadašnjojo državi, a odlikuje ga dobar šut za tri poena i zavidna brzina.

Himik Južni trenutno je sedmi na tabeli ukrajinske Superlige sa sedam pobeda i šest poraza.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

9 Komentari

Podeli:

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu