Nedelja, 03.12.2023.

17:22

Minamino i Ben Jeder u metu za pobedu "kneževa"

Fudbaleri Monaka bili su bolji od Monpeljea (2:0), u meču 14. kola francuske Lige 1.

Izvor: MT

Autor: MT

Minamino i Ben Jeder u metu za pobedu
EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Golove vredne tri boda postigli su Takumi Minamino u devetom, odnosno Visam Ben Jeder u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena.

"Kneževi" su pokazali više od igre, propustili su nekoliko dobrih šansi još, a najbolju svakako Aleksandr Golovin, koji je pogodio stativu.

Monako je treći na tabeli sa 27 bodova, dok je Monpelje, koji pet mečeva ne zna za trijumf, trenutno 13. sa 13 poena.

U istom terminu Brest je savladao Klermon rezultatom 3:0.

Strelci su bili Roman del Kastiljo u 20. iz penala, te 51. minutu, odnosno Matijas Pereira Lage koji se u strelce upisao u 35. minutu utakmice.

Brest je sedmi sa 21 bodom, dok je Klermon pretposlednji sa samo 10 osvojenih poena.

Na kraju, Tuluz i Lorijen su remizirali 1:1. Domaći su poveli preko Tijsa Dalinge u 72, da bi konačan rezultat postavio Bamba Dieng u prvom minutu nadoknade.

Tuluz je 14. sa 13 bodova, dok je Lorijen sa 12 poena tek 16. na tabeli.