20:55

Uzalud gol Maksimovića – Hetafe prokockao pobedu

Fudbaleri Hetafea odigrali su nerešeno 3:3 (3:1) u 27. kolu španske La Lige.

EPA-EFE/SERGIO PEREZ

Hetafe je imao lepu priliku za trijumf, vodio je sa 3:1 posle 45 minuta igre, ali su gosti uspeli da u nastavku postignu dva pogotka i da iščupaju bod.

Domaćin je poveo u 11. minutu preko Hajmea Mate, a samo 180 sekundi kasnije Mejson Grinvud je duplirao prednost.

Taj rezultat je bio aktivan do 35. minuta, a onda je Sandro Ramires smanjio na 2:1. Konačan rezultat prvog dela postavio je srpski fudbaler Nemanja Maksimović.

Fudbaleri Las Palmasa u 50. minutu najavili su preokret, kada je Serhio Kardona smanjio na 3:2, a onda sedam minuta kasnije Munir El Hadadi je postavio konačnih 3:3.

Las Palmas je osmi na tabeli Primere sa 37 bodova, dok je Hetafe deseti sa dva boda manje.

Ranije danas, bodove su podelili i Rajo Valjekano i Kadis koji su odigrali 1:1. Rajo Valjekao je 15. tim lige sa 26 bodova, dok je Kadis na 18. poziciji sa 19 bodova.