Nedelja, 25.02.2024.

19:18

Bejer sa dva gola u nastavku nokautirao Dortmund VIDEO

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda izgubili su korak u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

"Milioneri" su na Signal Iduna parku pred svojim navijačima u 23. kolu Bundeslige poraženi od Hofenhajma, 2:3 (2:1).

Bio je to klasičan preokret gostiju koji su zaostatak iz prvog dela pretvorili u nastavku u svoj trijumf, zahvaljujući dvostrukom strelcu Maksimilijanu Bejeru.

Gosti su poveli u drugom minutu preko Bebua, da bi Borusija ubrzo uspela da, posle dve propuštene prilike, konačno dođe i do golova.

Prvo je na asistenciju Marka Rojsa gol za 1:1 postigao Donijel Malen u 21. minutu.

Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:1. Posle prekida koji je izveo Rojs, Niko Šloterbek je skrenuo loptu u mrežu Hofenhajma i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku, sasvim druga slika.

Imali su gosti u 61. minutu i sreće kada je posle udarca Bejera lopta pogodila igrača Borusije, promenila smer i zavrpila u mreži za 2:2.

Međutim, četiri minuta kasnije, posle sjajne asictencije Antona Štaha, Bejer je ponovo bio neumoljiv za 2:3.

Borusija je do kraja imala šanse preko Nikolasa Fulkruga u 75. i Emrea Džana u trećem minutu nadoknade, ali se rezultat nije promenio.