Nedelja, 25.02.2024.

14:30

Posle dva gola, Vlahović u 95' asistirao za pobedu Juventusa VIDEO

Fudbaleri Juventusa savladali su Frozinone rezultatom 3:2 (2:2) u meču 26. kola italijanske Serije A.

Izvor: SS

Autor: SS

Apsolutno glavna figura meča bio je srpski reprezentativac Dušan Vlahović, koji je posigao dva gola u prvom poluvremenu, a onda asistirao za pobedonosni pogodak u 95. minutu.

Njega je postigao Danijele Rugani posle velike inicijative "stare dame" u samoj završnici susreta.

Prvi gol Vlahović je postigao u 3. minutu.

Potom je Frozinone šokirao "Alijanc stadion" i preokrenuo golovima Čedire i Brešaninija.

Bilo je to u 14. i 27. minutu. Ali, vrlo brzo je Vlahović vratio egal.

Vrlo efektnim udarcem levom nogom pogodio je dalji ugao i doneo 2:2 posle nešto više od pola sata igre.

Bio je to njegov deveti pogodak u Seriji A u sedam odigranih utakmica u 2024. godini.

Posle četiri gola u prvom poluvremenu, očekivalo se da u drugom bude nastavljena goleada.

Međutim, napadači su usporili, a videlo se jasno na delu da Vlahović ne može sam da vuče torinski gigant.

I da nije bilo njegove kretnje u petom minutu nadoknade, te asistencije glavom sa prve na drugu stativu za Danijelea Ruganija, bio bi ovo peti uzastopni meč bez pobede za Juve.

Ovako, Rugani je uspeo da realizuje prostor koji mu se otvorio i da pogodi za veliki trijumf torinskih crno-belih.

Juventus se učvrstio na drugom mestu na tabeli sa 57 bodova, pet više od Milana, uz utakmicu više.

Inter je sada šest bodova ispred, ali i uz dva meča manje.