Subota, 24.02.2024.

23:10

Kamara het-trik heroj Bresta

Fudbaleri Bresta savladali su Strazbur na gostovanju rezultatom 3:0 u meču 23. kola Lige 1.

Sva tri gola tima iz Bretanje postigao je Mahdi Kamara i tako više nego duplirao svoj ukupan učinak u francuskom šampionatu ove sezone (5).

Francuski vezista je prvi put zatresao mrežu protivnika u 33. minutu, potom još jednom sedam minuta kasnije, a het-trik je kompletirao u drugom poluvremenu u 58. minutu.

Brest je jedina ekipa u Ligi 1 čija su dvojica fudbalera postizala po tri gola na meču u tekućoj sezoni, nakon što je to prethodno uradio Kamori Dumbija.

Ovo im je bio 12 meč bez poraza u šampionatu (osam pobeda, četiri remija), čime su izjednačili klupski rekord u tom pogledu.

Brest je drugi na tabeli za 10 bodova zaostatka za vodećim PSŽ-om koji ima i meč manje. Strazbur, koji sa klupe predvodi Patrik Vijera, je na 12. mestu.

U narednom kolu Brest dočekuje Avr, dok će Strazbur na gostovanje u Monpelje.