Četvrtak, 13.03.2014.

00:52

Blan: Veoma loše prvo poluvreme

Trener Pari Sen Žermena Loran Blan nije bio zadovoljan izdanjem svojih fudbalera u revanš meču osmine finala protiv Bajera iz Leverkuzena.

Izvor: SV

Autor: SV

Ipak, „sveci“ su se plasirali u četvrtfinale, nakon trijumfa u Nemačkoj od 4:0, na svom terenu su zabeležili pobedu od 2:1.

„Loše smo igrali u prvom poluvremenu, moje instrukcije su bile da napadamo i da diktiramo tempo, ali mi nismo bili dovoljno agresivni. Dozvolili smo mnogo prostora protivniku, zbog čega smo primili gol već u šestom minutu“, rekao je Blan.

Parižani su sedam minuta kasnije izjednačili, a u 53. Ezekjel Laveci je doneo preokret i pobedu.

U nastavku smo bili neznatno bolji, ali u celini moj tim nije u sredu imao spektakularno izdanje. Teško je bilo da igrače ubedim da zaborave rezultat iz prvog meča, znali su da imamo četiri gola viška i opustili su se, a to ne sme da se događa u utakmicama Lige šampiona“, zaključio je Blan.