Sreda, 04.05.2011.
14:22
Hauard Veb sudi M. Junajted - Čelsi
Predstojećeg vikenda na “Old Trafodru“ će biti odigran meč sezone u Premijer ligi, Čelsi gostuje Mančester junajted koji ima tri boda više.
Cele sezone, ne samo u Premijer ligi, mnogo se priča o sudijama, njihovom uticaju na mečeve, a ovaj će da kontroliše Hauard Veb.
Zvanično najboljeg engleskog sudiju kraljica Elizabeta II je prošle godine odlikovala viteškom titulom, a Istitut za fudbalsku istoriju i statistiku (IFFHS) izabrao ga je za najboljeg svetskog sudiju u 2010. godini.
Veb je, takođe, sudio i finale prošlogodišnje Lige šampiona između Intera i Bajerna (2:0) u Madridu, kao i finale Svetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici između Holandije i Španije (0:1).
Sada će deliti pravdu u verovatno odlučujućem meču engleskog prvenstva, jer tri kola pre kraja Junajted ima tri boda više od branioca titule Čelsija.
Veb je pretrpeo velike kritike u januaru posle meča FA Kupa između Liverpula i Mančester junajteda. Tada je bio sporan kontroverzni jedanaesterac na Dimitru Berbatovu, kao i isključenje kapitena "redsa" Stivena Džerarda. Posle tog meča Rajan Babel ga je "obukao" u dres "crvenih đavola".
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 14
Pogledaj komentare