Ponedeljak, 04.04.2016.
17:55
Baton: Sve je bolje od novih kvalifikacija
Vozač Meklarena Dženson Baton rekao je da je sve bolje od sadašnjeg eliminacionog sistema kvalifikacija u Formuli 1.
Novi sistem kvalifikacija uveden je na otvaranju sezone u Australiji i odmah se našao na udaru vozača, timova i navijača.
Zbog toga su prvi čovek Formule 1 Berni Eklston i predsednik Svetske automobilske federacije Žan Tod proteklog vikenda organizovali sastanak sa timovima da bi se razmotrile alternative. jedna od njih je da se vozači tokom svakog dela kvalifikacija kompletiraju dva brza kruga i da se računa ukupno vreme.
“Pokušao bih sa tim sistemom. To je sve što mogu da kažem, ali je definitivno bolji nego sadašnji. Sve je bolje od ovih kvalifikacija koje imamo. Vožnja sa jednim okom zatvorenim bi bila bolja od ovoga. Radujem se promeni koja, nadam se, dolazi”, rekao je Baton.
Vozač Hasa Roman Grožan rekao je da nije za ponuđeno rešenje jer veruje da će umanjiti izazov kvalifikacija.
“Pričao sam sa Džensonom i rekao sam da nemam ništa protiv, ali u takvim kvalifikacijama želite da ostvarite najbolje prolazno vreme, a ovako ne biste mogli da idete do samih granica. U prošlosti, dešavalo se da ostvarite dobro vreme na prvom setu pneumatika i onda uzmete novi, koji morate da vratite i date sve od sebe. Sada, ako dva vremena treba da se saberu, morate da budete konstantniji, pošto vozač sa najbržim vremenom možda neće startovati sa pol pozicije i ko će onda imati rekordni krug. Svim vozačima se sviđaju kvalifikacije kakve smo imali do ove sezone i to i želimo”, rekao je Grožan.
Timovi Formuli 1 su počeli process evaluiranja predloženog sistema i odluku će objaviti u četvrtak.
Naredna trka Formule 1 vozi se za Veliku nagradu Kine u Šangaju 17. aprila.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 3
Pogledaj komentare