Svet

Utorak, 19.12.2023.

12:03

Traže odštetu od države: Simens izgubio 600 miliona evra u Rusiji

Nemačka kompanija Simens je, prema sopstvenom izveštaju, izgubila 600 miliona evra nakon što je prodala poslovanje u Rusiji i prekinula aktivnosti u toj zemlji.

Izvor: Tanjug

Podrazumevana plava slika
Ilustracija: Depositphotos/servickuz

Gubici su nastali u diviziji Mobiliti, koja objedinjuje preduzeća Simensa u oblasti železničkog saobraćaja, navodi se u izveštaju, prenosi Komersant.

Simens je napustio rusko tržište u martu 2022. godine zbog sankcija koje su uvedene Moskvi, obustavio isporuku proizvoda Ruskoj Federaciji i suspendovao ugovor sa Ruskim železnicama (RŽD) za kupovinu brzih vozova sapsan.

Simens mobiliti i Folksvagen banka, podružnica firme Folksvagen, prošle nedelje su zatražili odštetu od nemačke države zbog finansijskih gubitaka u Rusiji, a tačna suma nije saopštena.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 6

Pogledaj komentare

6 Komentari

Možda vas zanima

Skupo, ali brzo

Džinovski Antonov An-124 stiže u pomoć

Avio-kompanije Erbas i Boing angažovale su transportni avion Antonov An-124, jedan od najvećih teretnih aviona na svetu, kako bi ubrzale isporuku ključnih delova za proizvodnju letelica i ublažile probleme u lancima snabdevanja.

10:36

20.7.2026.

1 d

Inostranstvo jeftinije

Automobilski gigant se oprašta od Nemačke?

Član upravnog odbora i direktor proizvodnje “Mercedes-Benca” Mihael Šibe izjavio je da je moguće zatvaranje fabrika ovog proizvođača automobila u Nemačkoj i preseljenje proizvodnih pogona u inostranstvo zbog visokih troškova rada.

9:41

21.7.2026.

18 h

Podeli: