Svet

Ponedeljak, 11.04.2022.

16:05

Danska kupuje 2 miliona tableta joda

Danske vlasti će kupiti dva miliona tableta joda "u slučaju nuklearne nesreće u neposrednoj blizini" zemlje, navela je danas Zdravstvena agencija Danske.

Izvor: Tanjug

Danska kupuje 2 miliona tableta joda
Ilustracija: Shutterstock/Razvan Ionut Dragomirescu

Prema navodima zdravstvenog resora, specijalna operacija Ruske Federacije u Ukrajini pokazala je da je "svet nepredvidiv".

"Zbog toga je Zdravstvena agencija Danske revidirala količinu zaliha joda u Danskoj koje treba koristiti u slučaju nuklearne nesreće u našoj neposrednoj blizini... Uprava je preporučila povećanje trenutnih zaliha, kupovinu dva miliona tableta joda", navodi agencija u saopštenju, prenela je RIA Novosti.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 5

Pogledaj komentare

5 Komentari

Možda vas zanima

Ponuda koja se ne odbija

Pristali da drastično smanje uvoz ruske nafte

Sirija se saglasila da drastično smanji uvoz ruske nafte, kao deo razgovora sa SAD o ukidanju poslednjih velikih sankcija Damasku, preneo je danas Rojters pozivajući se na neimenovane izvore.

18:11

4.8.2026.

19 h

Podeli: