Svet 0

18.04.2026.

14:06

"Nastavljamo da izvozimo naftu"

Iračko ministarstvo za naftu saopštilo je danas da će u narednih nekoliko dana nastaviti izvoz sa svih naftnih polja.

Izvor: Tanjug

"Nastavljamo da izvozimo naftu"
Ketanof / Shutterstock.com

Podeli:

"U kontaktu smo s tankerima i velikim kompanijama kako bismo ugovorili izvoz nafte, a vrata su otvorena svim kompanijama", rekao je portparol ministarstva Sahib Bazoun za iračku novinsku agenciju, prenosi Al Džazira.

Kako je rekao, za nekoliko dana ta zemlja će nastaviti izvoz nafte, kao i da su sva polja spremna.

Dodao je da ubrzavanje procesa izvoza "privlači stabilnost, generiše državne prihode, podržava domaću proizvodnju nafte i zadovoljava potrebe lokalnog tržišta za tečnim i suhim plinom kako bi elektrane ostale u radu".

U odvojenom događaju, iračko Ministarstvo prometa objavilo je da je u luku Basra stigao ogromni tanker koji će utovariti dva miliona barela nafte - prvu iračku pošiljku od objave ponovnog otvaranja Ormuskog moreuza.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Promena plana

Zemlja BRIKS-a odustaje od ruskih Su-57

Indija u skorije vreme neće kupovati nove ruske borbene avione iz porodice Suhoj, uključujući Su-57, izjavio je sekretar Ministarstva odbrane Radžesh Kumar Singh.

15:12

5.8.2026.

1 d

Kraj velikog sna

Gotovo je: Slavni nemački proizvođač potpuno obustavio rad

Nemački proizvođač solarnog automobila Sono Motors zvanično je ugasio poslovanje i pokrenuo stečajni postupak, čime je stavljena tačka na projekat koji je godinama važio za jednu od najzanimljivijih ideja u svetu električnih vozila.

13:32

6.8.2026.

1 d

Podeli: