Svet 2

20.04.2024.

12:38

Plenidba ruske imovine ugroziće globalnu ekonomiju?

Plenidbu ruske imovine trebalo bi da odrede pravosudni organi i sudovi, ali to može da ugrozi globalnu ekonomiju neželjenim posledicama, izjavio je direktor Odjeljenja za Evropu MMF-a Alfred Kamer.

Izvor: Capital

Plenidba ruske imovine ugroziće globalnu ekonomiju?
Depositphotos/andreyuu

Podeli:

Kamer je upozorio da se moraju uzeti u obzir potencijalne implikacije odluka u smislu funkcionisanja međunarodnog monetarnog sistema, preneo je Capital.

"Naš generalni direktor je nedavno naglasio da Odbor direktora treba da bude oprezan u pogledu neželjenih posljedica", dodao je Kamer.

Nakon početka ruske specijalne vojne operacije u Ukrajini 2022. godine, EU i G7 zamrznule su skoro polovinu ruskih deviznih rezervi, koje prema sadašnjem kursu iznose oko 319 milijardi dolara. Više od 200 milijardi dolara od ukupne sume nalazi se u EU.

2 Komentari

Možda vas zanima

Region

Kreće megaprojekat na Jadranu

Hrvatska ulazi u realizaciju velikog infrastrukturnog projekta na Pelješcu – izgradnje nove trajektne luke u Perni, koji bi trebalo značajno da promeni pomorski i drumski saobraćaj prema Korčuli.

9:04

14.5.2026.

2 d

Novi napadi

Ukrajina u mraku

Više ukrajinskih regiona ostalo je bez električne energije nakon novih napada na energetske objekte, saopštila je danas kompanija Ukrenergo.

12:22

15.5.2026.

1 d

Podeli: