Srbija 0

16.05.2026.

15:40

Evo ko će graditi naftovod od Novog Sada do Mađarske

Komisija za javnu nabavku predložila je da se konzorcijumu na čelu sa kompanijom MVM Južna Bačka dodeli ugovor za izvođenje radova na izgradnji naftovoda od granice Mađarske do Novog Sada, objavilo je preduzeće Transnafta ad Pančevo.

Izvor: Tanjug

Evo ko će graditi naftovod od Novog Sada do Mađarske
shutterstock/Michael Dechev

Podeli:

Ugovor je vredan 14,528 milijardi dinara bez pdv-a, a sa pdv 17,433 milijarde.

Kako je navedeno u odluci objavljenoj na Portalu javnih nabavki, ugovor se dodeljuje grupi ponuđivača: Konvar doo Beograd, Delta inženjering doo Beograd, Zavod za zavarivanje doo Beograd, MVM Južna Bačka doo Novi Sad, Čelik doo Bački Jarak i Delta preving doo Beograd.

Transnafta ad Pančevo je krajem decembra raspisala tender za izgradnju naftovoda između Srbije i Mađarske.

Radovi će se izvoditi duž trase naftovoda od Horgoša do Terminala Novi Sad, uključujući Terminal.

Novi naftovod omogućava da Srbija dobija naftu iz pravca Mađarske čijom teritorijom prolazi naftovod Družba.

Izgradnjom ovog naftovoda, Srbija diverzifikuje svoje izvore snabdevanja i tako jača energetsku stabilnost i sigurnost.

Naftovod će na teritoriji Srbije biti nešto duži od 100 kilometara, a planirani kapacitet iznosi oko 5,5 miliona tona sirove nafte godišnje.

Podeli:

Tagovi

0 Komentari

Možda vas zanima

Novi napadi

Ukrajina u mraku

Više ukrajinskih regiona ostalo je bez električne energije nakon novih napada na energetske objekte, saopštila je danas kompanija Ukrenergo.

12:22

15.5.2026.

1 d

Svet

Krenulo probijanje megatunela kroz srce Evrope

Evropa je ušla u novu ključnu fazu jednog od najvećih infrastrukturnih projekata na svetu – izgradnje tunela Brener ispod Alpa, koji će po završetku postati najduži podzemni železnički tunel na planeti.

8:05

16.5.2026.

8 h

Podeli: