Srbija 0

02.01.2026.

9:18

Puštena u rad četiri rezervoara za skladištenje naftnih derivata: Kapacitet 67.000 tona

Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da su u probni rad puštena četiri rezervoara za skladištenje naftnih derivata u Smederevu čiji je kapacitet 67.000 tona derivata.

Izvor: B92.net

Puštena u rad četiri rezervoara za skladištenje naftnih derivata: Kapacitet 67.000 tona
Ministarstvo rudarstva i energetike/ Nenad Kostić

Podeli:

Istakla je da se nastavlja jačanje energetske sigurnosti i povećavanje rezervi energenata.

''U četiri rezervoara počinjemo sa punjenjem 67.000 tona derivata nafte tj. evro dizela. Ponosna sam na tim koji je uspeo da završi izgradnju i rekonstrukciju ukupno šest rezervoara'', istakla je Ðedović Handanović, navedeno je u saopštenju ministarstva.

Rezervoari su u vlasništvu Republičke direkcije za robne rezerve, a završena su i preostala dva rezervoara čiji se tehnički prijem očekuje u narednim nedeljama.

''Kada sve dozvole budu ishodovane za još dva rezervoara moći ćemo da skladištimo još 35.000 tona benzina što je ukupno čak 102.000 tona dodatne sigurnosti za građane, koja nam je u ovom momentu neophodna. Naš dugoročni cilj je da jačamo energetsku sigurnost i povećavamo rezerve energenata, što ćemo nastaviti i ubuduće", naglasila je Ðedović Handanović.

Dodala je da se važnost skladišnih kapaciteta najbolje ogleda tokom krize sa NIS-om budući da, kako je navela, skoro tri meseca ni kap sirove nafte nije ušla u Srbiju.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Traže od Hrvatske da dozvoli transport nafte iz Rusije

Mađarska i Slovačka zatražile su u nedelju od Hrvatske da dozvoli transport ruske nafte preko Jadranskog naftovoda, pošto je Ukrajina blokirala njihove isporuke preko naftovoda Družba, izjavio je sinoć mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.

8:06

16.2.2026.

1 d

Podeli: