Tehnopolis

Ponedeljak, 31.05.2010.

18:02

Slaba prodaja Nokia N900 telefona

Iako N900 stoji na vrhu ponude finske kompanije Nokia, taj proizvođač se ne može pohvaliti naročito dobrom prodajom ovog telefona.

Izvor: Benchmark

Default images

Analitičari slabu prodaju objašnjavaju time što se ne radi o telefonu za masovno tržište. Naravno, Nokia je u startu govorila da je uloga N900 telefona da osnaži Maemo razvojnu zajednicu, a činjenica je da je telefon privukao lojalnu bazu fanova.

Međutim, kada se podvuče crta, prema izveštaju Gartnera, Nokia je za pet meseci prodaje uspela da proda samo 100 hiljada primeraka ovog telefona, što je više desetina puta manje u odnosu na telefone visoke klase njenih konkurenata. Poređenja radi, Apple je prodao 8,75 miliona iPhonea za prva tri meseca ove godine, a Google prodaje svoj Nexus One telefon u količinama od 135 hiljada jedinica nedeljno, i taj broj nastavlja da raste.

Alberto Tores iz kompanije Nokia je rekao da je prodaja N900 telefona značajno iznad očekivanja, dodavši da Nokia ima problema, ali da N900 nije jedan od njih. On je demantovao slabu prodaju N900 telefona, rekavši da je kompanija prodala pomenutih 100 hiljada primeraka "već u prvih pet nedelja",no, ni taj podatak ne deluje ohrabrujuće.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

13 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zelenski: Gotov je

Osnovni paket nacrta dokumenata u okviru mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini je gotov, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, navodeći da je pripremljeno ukupno 20 tačaka mirovnog plana.

19:27

22.12.2025.

1 d

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

2 d

Podeli: