Arsovićeva i Pletikosić najbolji

Stevan Pletikosić iz kragujevačke družine „Čika Mata“ osvojio je prvo mesto u drugom Kupu Srbije MK puškom trostav 3x40 metaka.

Izvor: LB

Nedelja, 16.05.2010.

20:22

On je na strelištu u Novom Sadu, po lošem vremenu, „ubio“ 1.269,2 kruga sa finalom i 1.170 krugova u osnovnom delu, po stavovima ležeći 397, stojeći 382 i klečeći 391.

Rezultat osnovnog dela od 1.170 krugova je sedam krugova slabiji od njegovog državnog rekorda i, ujedno, sedam krugova bolji od rezultata drugoplasiranog Nemanje Mirosavljeva.

Pletikosić je u dva dana Kupa Srbije pobedio dva puta, oba puta sa odličnim rezultatima: 590 krugova MK puškom olimpijski meč i 1.170 krugova u trostavu.

Najbolja seniorka MK puškom trostav bila je Andrea Arsović iz Partizana sa 682,5 krugova sa finalom i 584 kruga u osnovnom delu (po stavovima 195, 193, 196). Ovaj rezultat je tri kruga slabiji od državnog rekorda, ali je i tri kruga bio bolji od rezultata drugoplasirane Lidije Mihajlović. Mihajlovićeva, koja se vratila na vatrenu liniju posle višemesečne pauze, odlično je gađala finale (101,3 kruga) i umalo da nadoknadi zaostatak.
BSS
Arsovićeva je osvojila zlato za 0,2 kruga! Najbolji junior bio je Igor Čotra iz Zvezdare sa 1.131 krug. U apsolutnom finalu bila su dva juniora, Borislav Mazinjanin je zauzeo sedmo a Čotra osmo mesto.

Najbolja juniorka bila Tašana Bogatinovski iz Pančeva sa 575 krugova. Ona se plasirala u finale i osvojila treće mesto. Juniorski plasmani određivani su na osnovu rezultata osnovnog dela, ali su juniori i juniorke imali pravo, ako su se plasirali svojim rezultatom, da gađaju u finalu u apsolutnoj konkurenciji i bore se za medalje.

Rezultati, Drugi Kup Srbije u Novom Sadu, MK puška, trostav 3x40 metaka, seniori: 1. Stevan Pletikosić („Čika Mata“) 1.269,2 (1.170), 2. Nemanja Mirosavljev (Novi Sad) 1.263,4 (1.163), 3. Dragan Marković (Novi Sad) 1.252,6 (1.158) krugova. Finale vredelo 1.128 krugova.
Juniori: 1. Igor Čotra (Zvezdara) 1.131, 2. Borislav Mazinjanin (Policajac) 1.128, 3. Stefan Tošić (Partizan) 1.119 krugova.
Seniorke: 1. Andrea Arsović (Partizan) 682,5 (584), 2. Lidija Mihajlović (Niš) 682,3 (581), 3. Tašana Bogatinovski (Pančevo) 672,6 (575).
Juniorke: 1. Tašana Bogatinovski (Pančevo) 575, 2. Marina Simić 562, 3. Dragana Todorović (obe „Novi Beograd Ušće“) 562 kruga.