Rukomet

Subota, 05.09.2009.

17:48

Rukometaši Partizana bez LŠ

Rukometaši Partizana nisu se plasirali u grupnu fazu Lige šampiona pošto su u drugom meču kvalifikacija u Bergenu poraženi od Bregenca rezultatom 33:20 (15:10).

Ekipa Saše Boškovića igrala je u petak nerešeno sa Filingenom 28:28, tako da će međusobni duel Norvežana i Austrijanaca, koji je na programu u nedelju, odlučiti ko će obezbediti mesto u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Mario Obad sa 11 golova.

Partizan je dobro igrao prvih dvadeset minuta, vodio u tom periodu dva, tri gola razlike, ali potom dolazi do pada u igri. Zahvaljujući Obadu i odličnim odbranama golmana Aleksića, Austrijanci preokreću rezultat i na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 15:10 za Bregenc. U nastavku, šampion Srbije je dosta grešio, a austrijski predstavnik uvećavao prednost.

Rukometaši Partizana igraće u drugom kolu Kupa EHF sa estonskom ekipom Kehra. Prvi meč na programu je 10. ili 11. oktobra u Beogradu, revanš je nedelju dana kasnije u Estoniji.

Partizan - Bregenc 20:33 (10:15)

Partizan: Ljubenović (6 odbrana), Stojković (7 odbrana), Radosavljević, Tubić 5 (4), Potić, Babić 1, Dimitrijević 2, Lazić, Kladarin 1, Beočanin 3, Radanović 1, Mirić 1, Pilipović 1, Milinić 2, Marijanac 2, Alčaković 1.

Bregenc: Vinkler, Aleksić (20 odbrana), Majer 7, Frustuk, Klopčić 1, F. Ginter, Šlinger 6, Varga, M. Ginter, Rauh 2, Poš 1 (1), Vacl 1, Tirner 4, Obad 11 (4).