Sportovi na vodi

Četvrtak, 09.07.2009.

19:28

UB: Novo srebro za Nađu Higl

Reprezentativka Srbije u plivanju Nađa Higl osvojila je srebrnu medalju na 200 metara prsnim stilom na Univerzijadi.

Higlova je u finalnoj trci tu deonicu preplivala za 2:24,20 minuta. To je treća medalja za srpske sportiste na takmičenjima u četvrtak. Higlova je potvrdila sjajnu formu na Univerzijadi, nakon sto je u utorak na upola kraćoj stazi osvojila takođe srebrno odličje.

Zlatna medalja pripala je Japanki Rie Kaneto rezultatom 2:22,32, dok se bronzom okitila Ruskinja Alena Aleksejeva sa 2:25,40.

8. Jekaterina Vinokurova (Rusija) 2:31.03

Čaba Silađi plasirao se u finale na 50 metara prsnim stilom postigavši u polufinalu ukupno treći rezultat - 27,31 sekundi. Najbolje vreme u polufinalu imao je Brazilac Felipe Silva - 27,23.

U finale su se još plasirali Mihael Malal (Izrael), Žoao Gomeš (Brazil), Kevin Svadner (SAD), Hendrik Feldver (Nemačka), Fabio Skocoli (Italija) i Damir Dugonjić (Slovenija)

U disciplini 100 metara slobodnim stilom reprezentativac Srbije Radovan Siljevski zauzeo je osmo mesto, a stazu je preplivao u vremenu 49,62 sekundi. Zlatnu medalju je osvojio Rus Sergej Feskov, srebrnu Australijanac Kameron Proser, a bronzanu Džejson Danford iz Kenije.