Sportovi na vodi

Nedelja, 14.12.2008.

17:48

Siljevski osmi na 200m slobodno

Srpski plivač Radovan Siljevski osvojio je osmo mesto u trci na 200 metara slobodno, u finalu Evropksog prvenstva u Rijeci.

Siljevski je u finalu bio poslednji sa vremenom 1.44.61. Pobedio je ruski plivač Danil Izotov, koji je ostvario rezultat 1.43.09, drugi je bio Švajcarac Dominik Meštri sa dve stotinke zaostatka, a bronza je priplaa Italijanu Masimilijanu Rozolinu.

Od samog starta Meštri je bio ubedljivo prvi, ali je u završih 25 stotinki popustio i izgubio trku od Rusa. Rozolino je nadmašio zemljaka Marka Belotija za devet stotinki.

Jedini rival Siljevskog bio je Francuz Klemon Lefer, koji ga je pobedio za 4 stotinke.

Tokom večeri Milorad Čavić pliva u finalu 50m delfin.