Radnik – Partizan 0:2 (0:0)

U 4. kolu Linglong Superlige Srbije, fudbaleri Partizana su sa 2:0 pobedili Radnik u Surdulici.

Asano 62, Sadik 90
  RAD   PAR
  0 : 2
K R AJ
90' Gooooooooooool
Majstorija Umara Sadika, prebacio je golmana i dva defanzivca Radnika. Partizan vodi 2:0!
88' Slobodan udarac za Radnik
Domaćin nije nešto specijalno dobro odigrao drugo poluvremen, uglavnom su se branili, a sada su imali izglednu šansu posle slobodnog udarca, ali je to samo gol aut za Partizan
85' Vitas izvodi slobodan udarac, bezuspešno
Imali su crno-beli slobodan udarac ne tako daleko od gola, ali je pokušaj Uroša Vitasa završio preko prečke
83' Opao tempo igre

79' Asano se povredio
Ostao je Takuma Asano na travi držeći se za glavu. Nadamo se da nije ozbiljnije povređen
75' Haos u kaznenom prostoru Radnika
Asano i Sadik iz "hiljadu" pokušaja nisu uspeli da savladaju Kostića. Herojski se poneo u ovoj situaciji, kao da je "začarao" mrežu, nisu uspeli ni Asano ni Sadik, šutirali su na sve načine, ali ostaje 1:0 u korist crno-belih
72' Kiša se ponovo pojačava
Novi pokušaj Partizana se beleži posle kornera, ali je šut Zdjelara završio daleko od gola
64' Sadikov pokušaj, novi korner
Asano se odlično snašao pored aut linije, poslao sjajan pas za Umara Sadika, ovaj driblingom izbacio defanzivce, ali su ga izblokirali i stiže korner. Posle kornera je Partizan ponovo imao odličnu priliku, ali je Sadika lopta pogodila u glavu, Kostić odbranio, pa Šćekićev šut biva blokiran. Umalo 2:0
62' Gooooooooooooooooool
Posle centaršuta sa levog boka, Takuma Asano grudima iz peterca šalje loptu u mrežu i Partizan vodi sa 1:0
57' Šćekić propušta ogromnu priliku
Izašao je Šćekić sam pred golmana Radnika, ali je iz peterca šutirao pravo u njega i crno-beli dobijaju korner. Propuštena je najbolja prilika u dosadašnjem delu meča, a posle kornera je isti igrač šutirao visoko preko gola
55' Sadik pada u kaznenom prostoru
Propala je nova dobra akcija Partizana, Sadik je dobio loptu, ali zbog lošeg stanja terena posle nevremena pada preko lopte i crno-beli ostaju bez gola
52' Radnik ponovo preti iz kornera
Domaći sastav ponovo igra veoma dobro, dobijaju korner i prete posle udarca iz ugla, ali je golman Popović odlično intervenisao. Ostaje 0:0
49' Velika šansa za Partizan
Umar Sadik se našao u izglednoj šansi, ali nije želeo da šutira već da asistira i verovatno najbolja Partizanova šansa odlazi u nepovrat.
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Ofanziva Radnika, nevreme, povreda Sume – to je sve obeležilo prvih 45 minuta.

Radnik je uputio 3 šuta u okvir gola iz isto toliiko pokušaja, dok su crno-beli imali šut više, ali i veći posed lopte. Videli smo samo jedan ofsajd i to u 43. minutu, kada je Makarićeva želja bila veća od mogućnosti.
45' Povredio se Suma
Vuk Mitošević je pao i srušio Sejdubu Sumu. Lekarska ekipa mu pruža pomoć, videćemo da li će se vratiti Suma. On traži da nastavi, iako je Ivanović spreman da uđe, tako da će Milošević sačekati sa izmenom, ali deluje da je Suma u bolovima
40' Bližimo se kraju prvog poluvremena
U skladu sa vremenskim uslovima, igra se prilično usporila, igrači teško kontrolišu loptu, a uskoro će se svirati i kraj prvog poluvremena.
35' Lutovac šutira, nema gola
Dobar pokušaj nekadašnjeg fudbalera Rada, šutirao je iz velike udaljenosti, lopta je odskočila nezgodno, ali je golman domaćeg tima izbacio loptu u korner.
30' Suma i Sadik u šansi...
Ponovo su prekombinovali napadači Partizana, sada ništa nije uspeo da izvede Umar Sadik kome je Suma poslao loptu. On je pokušao da driblinzima prevari čuvare, ali je ostao bez lopte
28' Pada jaka kiša
Nema golova u Surdulici, ali je prilika svakako bilo. Pada jaka kiša u ovim momentima i sve je teže da se igra. Radnik nema više tu "oštrinu" u napadu, promena vremena je više odgovarala Partizanu. Maki Banjak sjajno igra, sada je uspeo da lako otkloni pokušaj sa desne strane
14' Velika prilika za Radnik propala
Velika greška Uroša Vitasa, predao je loptu u noge Makariću, koji dobro šutira, ali Popović sjajno brani i potom Banjak šutira loptu u korner, posle koga su se crno-beli odbranili
11' Dobar pokušaj Stevanovića
Posle dobrog driblinga sa leve strane, Stevanović je iz kolena šutirao, ali je njegov udarac završio preko gola. Ostaje 0:0
8' Ponovo napada Radnik, još jedan korner
Morao je Uroš Vitas da reaguje i izbaci loptu u korner, a Savo Milošević deluje vrlo besno na svoje izabranike. I posle kornera je bilo opasno, Bogdanovski je dobro šutirao, bilo je opasno, ali ostaje 0:0. Radnik igra sjajno protiv Partizana
5' Lukić..ništa!
Umalo da Radnik povede već u 5. minutu, ali je Popović odbranio pokušaj Lukića, a potom i Makarić biva izblokiran, da bi i korner bio dobro izveden, ali je Popović još jednom odlično reagovao. Mnogo posla za golmana crno-belih
4' Radnik napada, Partizan umalo poveo
Nisu stavili sve u odbranu fudbaleri domaće ekipe, imali su već dva solidna napada - jedan sa levog, a drugi sa desnog boka, ali su se crno-beli bez većih problema odbranili.

U nastavku Sadik kreće ka golu, šutira u levi ugao, ali je Kostić vrhovima prstiju odbranio to i poslao loptu u korner
1' Počela je utakmica
Utakmica uskoro počinje
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu Partizana i surduličkog Radnika u 4. kolu Linglong Superlige Srbije.

Idu na 500.000 Rusa: Nemaju šanse?

Francuska može da izdvoji samo dve brigade za podršku Oružanim snagama Ukrajine, što će biti kap u čaši u poređenju sa veličinom i snagom ruske vojske, rekao je pukovnik Aleksandar Vautraver na TV kanalu LCI, prenosi RIA Novosti.