Utorak, 10.05.2011.

19:45

SL: Hemofarm rutinski protiv FMP-a

Košarkaši Hemofarma rutinski su savladali FMP Železnik 100:92 (25:9, 27:22, 20:29, 28:32) u derbi meču 11. kola Superlige Srbije.

Dominantnom odbranom u prvih 10 minuta Hemofarm je poveo 25:9 i do kraja poluvremena stekao nedostižnih 20 poena prednosti.

U nastavku su gosti uspeli da smanje deficit, približe se na manje od deset poena zaostatka, ali nisu uspeli da stignu do potpunog preokreta.

Hemofarm je imao tri izuzetno raspoložena igrača. Boris Savivić je već u prvom poluvremenu ima “dabl-dabl“, a meč je završio sa 21 poena i 13 skokova uz 4 asistencije te indekson korisnosti 33. Pratio ga je najefikasniji pojedinac meča Miljan Pavković sa 26 poena (4/7 tri) i 7 asistencija, dok je Jeremić postigao 22 poena.

Goste je predvodio Andija Milutinović sa 21 poenom (5/9 tri), 20 je ubacio Subotić, Mile Ilić je postigao 12 poena, 11 je dodao Bouman, a 10 Smiljanić. Hemofarm ima pobedu manje od lidera Partizana, dok je FMP svakim porazom dalje od plejofa i NLB lige.