Utorak, 22.12.2015.

22:42

KLS: Devet isključenja u Nišu, pobeda Borca

Košarkaši Borca pobedili su Konstantin sa 95:84 u prvoj utakmici 14. kola Košarkaške lige Srbije koju je obeležilo i devet isključenja.

Izvor: JT

Autor: JT

Thinkstock

Čačani su u derbiju kola upisali desetu pobedu, a domaćinu susreta naneli četvrti poraz.

Gosti su utakmicu praktično rešili u drugom periodu, koji su dobili sa 25:12, a Nišlije su od tada pokušavale da se vrate u meč, ali bez uspeha.

Tokom cele utakmice, vladala je nervoza u oba tima, ali je preovladala kod domaćih, isključenjem trenera Marka Cvetkovića, ali se nije na tome završilo. Četiri minuta pre kraja, došlo je do čarki, a potom i tuče između Uroša Čarapića i Stefana Savića, u koju su se umešali i njihovi saigrači. Na kraju je sudija isključio po četvoricu igrača iz oba tima – Stojačića, Đorđevića, Ostojića i Gudžića iz Konstantina, a Avramovića, Čarapića, Mitrovića i Popovića iz Borca.

Prekid je trajao 15 minuta, a sam finiš utakmice je prošao u napetoj atmosferi, ali su košarkaši Borca upisali zasluženi trijumf.

Najbolji u timu Borca bio je Strahinja Mićović sa 33 poena i pet skokova, dok je Aleksa Avramović dodao 29 poena. Na drugoj strani, Danilo Tasić je imao 20 poena id evet skokova, dok je Goran Ostojić utakmicu završio sa 15 poena.