Gist nedovoljan za preokret u Zadru

Košarkaši Partizana zabeležili su i šesti poraz u NLB ligi jer su u 11. kolu izgubili u Zadru sa 91:88 (34:22, 18:14, 17:19, 22:33).

Nedelja, 12.12.2010.

19:00

Partizan je ponovo izgubio zbog loše odbrane u prvom poluvremenu u kojem je opet dozvoli protivniku više od 50 poena (55:36).

Tih 19 poena bila je najveća prednost Zadrana u tri navrata, ali su "crno-beli" nošeni fenomenalnim Džejmsom Gistom u završnici dva put došli na pola koša zaostatka. Međutim, domaći su bili sigurni sa penala i stigli do treće pobede.

Gist je sa 21 poenom (6/8 dva, 3/6 tri) bio najefikasniji kod "crno-belih", a imao je i sedam skokova. Kurtis Džerels je sa 14 poena bio najefikasniji dok zbog pet penala nije morao da napusti parket, ali je uz devet iznuđenih faulova imao i sedam izgubljenih lopti.

Nejtan Džavai je dodao 12 poena (5/6 dva) uz samo tri skoka, 11 je ubacio Dušan Kecman (3/5 tri), dok je Jan Veseli imao sedam poena i pet skokova.

Partizan nije imao rešenja za tandem Car-Ivanov. Marko Car je postigao 27 poena (4/7 dva, 5/6 tri), dok je Ive Ivanov dodao 23 (9/16 dva) uz pet skokova, četiri ukradene ali i šest izgubljenih lopti.
FoNet
Srpski šampion je ponovo loše otovrio meč u gostima. Posle startnih 4:3, Zadar pravi prvu seriju i beži na 13:3. "Crno-beli" se vraćaju na 13:8, ali domaći brzo stižu do duplo većeg broja poena (20:10).

"Crno-beli" se na tranutak vraćaju, smanjuje na 21:16 i posle nekoliko minuta egal igre, na kod rezultata 28:22, Zadar pravi seriju 13:0 i stiže do maksimalnih 19 poena razlike koju su sačuvali do poluvremena (50:31).

Domaći tim je do velike prednosti došao najviše zahvaljujući velikom broju slobodnih bacanja (samo u prvih četvrtini 14), pa ni odličan šut za dva poena "crno-belima" nije bilo dovoljno da parira rivalu. Domaći tim je takođe dobro šutirao, a od samo pet promašaja za dva (12/17), imali su čak tri ofanzivna skoka (Partizan ukupno dva u prvih 10 minuta). Već u ovom periodu meča Raško Katić (4) i Džejms Gist (3) su ušli u problem sa ličnim greškama.

U trećem periodu nije bilo velikih promena, Partizan je uspeo da se na trenutak primakne na -12, ali je domaći tim sačuvao dvocifrenu prednost uoči odlučujućih 10 minuta (69:55). Partizan se i na početku poslednje četvrtine mučio sa rivalom, a onda je u poslednjih pet minuta proradio Džejms Gist.

On i Kecman postižu dve vezane trojke za najavu velikog povratka "crno-belih" (76:69), ali sjajni Car vraća na 79:69. Potom Raško Katić sa pet vezanih poena smanjuje na samo pet razlike (79:74).
FoNet
U međuvremenu su igrači oba tima u skoro svakom napadu pravili greške i gubili lopte, a zbog pet penala izašao je Džerels. Potom je Katić postigao još jedan koš posle poena Batura, a onda Kecman smanjuje na samo tri poena deficita (81:78).

Marko Car pogađa oba slobodna bacanja, a posle zakucavanja Gista, Amerikanac krade loptu i ponovo zakucava za samo pola koša prednosti za domaći tim (83:82). Posle poena Brauna i Ivanova, Zadar beži na 87:83, ali Gist u finišu trojkom ponovo vraća "crno-bele", a onda i novim zakucavanjem ponovo smanjuje na poen razlike posle slobodnih bacanja Baruta (89:88).

Međutim, Partizan nije uspeo da izbegne poraz jer je Brendon Braun bio siguran sa penala, a Dušan Kecman nije uspeo da ponovo u poslednjih sekundi trojkom spasi "crno-bele" pa su Dalmatinci slavili 91:88.

Partizan je nastavio sa naizmeničnim pobedama i porazima ove sezone u regionalnom takmičenju pa posle 11 kola ima pet pobeda i šest poraza (pet u gostima). Zadar je i dalje na dnu tabele izjednačen sa Crvenom zvezdom sa po tri pobede.

Zadar: Batur 8p, Car 27p 3ukr, Braun 10p 4sk, Ivanov 23p 5sk 4ukr 6izg, Marčinković 6p 5sk, Vladović 7p 4sk, Tomas 2p, Bilan 8p

Partizan: Džavai 12p 3sk, Gist 21p 7sk, Milosavljavić 9p 4sk, Kecman 11p 3sk, Katić 9p, Veseli 7p 5sk, Džerels 14p 7izg, Lučić 5p