Novi poraz Hemofarma u produžetku

Košarkaši Hemofarma izubili su u Vršcu od Cibone posle produžetka rezultatom 96:94, petom kolu NLB lige.

Nedelja, 01.11.2009.

19:11

To je timu iz Vršca drugi poraz u nizu posle produžetka. U prošlom kolu Vrščani su ispustili pobedu u duelu sa Partizanom u Pioniru. Regularnih 40 minuta završeno je rezultatom 82:82, a u dodatnih pet Cibona je slavila zahvaljujući fenmenalnoj partiji Marka Tomasa. Bivši igrač Reala meč je završio sa 32 poena (5-6 za dva, 4-8 za tri, 10-11 bacanja), devet skokova i dve asistencije.

U ekipi Hemofarma, koja je u većem delu utakmice bila u vođstvu, ’dabl-dabl’ učinak imao je Boban Marjanović koji je meč završio sa odličnih 30 poena (11-14 za dva) i 11 skokova. Šutalo i Pavković su postigli po 15, a Stivenson 14 poena.

Vrščani su vodili nakon prve (26:22), druge (53:48) i treće četvrtine (68:82), ali nisu uspeli da sačuvaju prednost do kraja. U poslednjoj deonici nakon nekoliko sjajnih poteza Bobana Marjanovića vrščani su sedam minuta pre kraja došli do najvećih 75:64 i činilo se da Cibona neće moći da se vrati.

Ipak, u 36. minutu sudija Damir Javor, odlukom da centru Hemofarma Rašku Katiću na pola terena u napadu dosudi nesportsku ličnu grešku, uticao je na tok utakmice i omogući Ciboni da umanji zaostatak na 75:71.

Na 50 sekundi do kraja Cibona je stigla do izjednačenja 80:80. Leon Radošević faulirao je Marjanovića pri zakucavanju, ali centar Hemofarma nije uspeo da zabeleži i poene iz dodatnog bacanja.

Gordon je sa druge strane bio oba puta efikasan i usledio je produžetak (82:82).

Cibona je zaigrala odlučnije, i sa osam poena Tomasa (dve trojke) povela sa sedam poena prednosti (85:92), ali Hemofarm se na minut do kraja, trojkom Šutala, ponovo vratio u igru (92:92). Gosti su ipak u samom finišu bili spretniji i zabeležili su i petu pobedu.

Hemofarm: Pavković 15, Despotović, Marković, Obrenović, Krstović 5, Šutalo 15, Katić, Borisov 7, Marjanović 30, Petrović, Stevenson 14, Jagodnik 8
Cibona: Gordon 16, Bogdanović 7, Troha, Radošević 12, Vukušić 8, Andrić 12, Bagarić 2, Zubčić 3, Princ, Rozić, Grejvs 4, Tomas 32;