Džet vratio Seltikse u igru

Boston Seltiksi savladali su u neverovatnom meču Njujork Nikse 97:90 posle produžetka i vratili seriju u "veliku jabuku".

Nedelja, 28.04.2013.

22:20

Niksi su uspeli da se vrati posle deficita od 20 poena u prvom poluvremenu i izbore produžetak, ali je Džejson Teri sa 9 poena u dodatnih pet minuta rešio meč.

Seltikse je predvodio Pol Pirs sa 29 poena (9/20 iz igre, 8sk, 6as), 26 je ubacio Džef Grin (9/22), dok je Kevin Garnet dodao 13 uz 17 skokvoa i 6 asistencija. Džet je meč završio sa 18 poena.

Karmelo Entoni je imao velikih problema sa oštrom odbranom Seltiksa, šutirao je 3/15 u prvom poluvremenu, dok je meč završio sa 36 poena (10/35) i 7 skokova.

Čovek preokreta u trećoj četvrtini (30:14 za Nikse) bio je Rejmond Felton koji je meč završio sa 27 poena (10/21), a odličan je bio i Iman Šampert sa po 12 poena (5/13) i skokova.

Klupa Niksa postigla je samo 7 poena. Njujorčani vode 3-1 u seriji, a šansu da je okončaju imaće u sredu u svom Medison Skver Gardenu.