Nedelja, 09.08.2015.

16:29

Čeh se obrukao, Bilić dobio Vengera

Fudbaleri Vest Hema iznenadili su Arsenal sa 2:0 (1:0) na Emiratima, u prvom kolu Premijer lige.

"Tobdžije" su kontrolisale igru u prvom poluvremenu, Aron Ramzi je pogodio i prečku, ali je sve upropastio Petr Čeh.

Čovek od koga se očekivalo da će konačno uspostaviti red u Arsenalovoj odbrani, užasno je reagovao u dve situacije koje su "čekićari" iskoristili i postigli golove.

Prvo je golman Arsenala odleteo u prazno u finišu prvog poluvremena, prilikom centaršuta iz slobodnog udarca, pa Kujate glavom trese mrežu.

Pored Čeha, grešku je napravio i Kokelan, koji nije ispratio saigrače, pa je zakasnio sa izlaskom iz kaznenog, čime bi ostavio šestoricu rivala u ofsajdu.

Arsenal je krenuo furiozno u nastavku meča, Olivije Žiru je imao dve dobre šanse, prvu je propustio promašivši gol, dok ga je u drugoj zaustavio Adrijan.

Usledila je surova kazna, ni iz čega Vest Hem je stigao do 2:0. Mauro Sarate je "iščačkao" loptu na 20-ak metara, šutirao iz kolena, uhvatio Čeha na pogrešnoj nozi, pa je lopta završila u donjem levom uglu.

Desetak minuta pre kraja gosti su izblokirali odličan pokušaj Tia Volkota da vrati Arsenal u igru, da bi u 95. minutu Adrijan sprečio Aleksisa Sančesa da postigne gol.

U drugom meču dana Njukasl i Sautempton su remizirali 2:2, dok kasnije Liverpul gostuje Stouku.