Nedelja, 05.07.2015.

09:10

Mesijeva porodica napadnuta u Santjagu

Članovi porodice Lionela Mesija napadnuti su tokom finalne utakmice Kopa Amerika između Čilea i Argentine na Nacionalnom stadionu u u Santjagu.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Silvia Izquierdo

Incident se dogodio pre završetka prvog poluvremena, kada su pristalice Čilea počele da vređaju porodicu napadača Barselone.

Nepoznati navijač udario je Mesijevog brata Rodriga, posle čega je iz bezbednosnih razloga njegova familija prebačena u televizijsku kabinu.

Pored Mesijeve, napadnuta je i porodica Serhija Aguera.

Fudbalska reprezentacija Čilea prvi put u istoriji osvojila je Kopa Amerika, pošto je u finalu pobedila Argentinu posle boljeg izvođenja penala sa 4:1. U regularnih 90 minuta, kao i u produžecima nije bilo golova.