Nedelja, 11.01.2015.

23:08

Barsin strašni trio srušio Atletiko

Fudbaleri Barselone pobedili su na Nou Kampu madridski Atletiko 3:1 (2:0) u derbiju 18. kola Primere.

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Katalonski tim stigao je do 41 boda i tako preuzeo drugo mesto 'Jorgandžija' (38), pa sada ima samo bod manje od Reala, koji ima i utakmicu manje.

Ekipi Luisa Enrikea, koji je bio pod velikim pritiskom pred ovaj meč, pobedu su doneli Nejmar da Silva u 12, Luis Suares u 35. i Lionel Mesi u 90. minutu, ali se Argentinac ipak najviše istakao jer je upisao i asistenciju.

Jedini gol za Atletiko dao je Mario Mandžukić iz penala u 57. minutu, koji je, interesantno, skrivio Leo Mesi.

Meč na Nou Kampu počeo je svečanošću – jer je Argentincu uručena 'Zlatna kopačka' za najboljeg strelca Primere u istoriji. On je još pre nekoliko meseci oborio rekord Telma Zare, ali je Fudbalski savez Španije tek sada uručio Mesiju trofej.

U prvom meču dana, Sevilja je slavila na gostovanju Almeriji i probila se na četvrto mesto, dok su Granada i Real Sosijedad remizirali (1:1).

Trener gostiju Dijego Ćolo Simeone odlučio se da šansu od prvog minuta da Mariju Mandžukiću, pre povratnika Fernanda Toresa, ali je, ipak, bilo evidentno da se njegova ekipa previše istrošila sredinom nedelje u trijumfu protiv Reala u Kupu Kralja.

'Jorgandžije' su deul otvorile sa dve vezane akcije, ali je Barsa ubrzo preuzela kontrolu i počela opasno da preti Moji. Najraspoloženiji za igru ponovo je bio Mesi, a odlično su ga pratile kolege iz napada – Luis Suares i Nejmar da Silva.

Nismo dugo čekali na prvi gol, jer je Brazilac već u 12. minutu krunisao sjajnu akciju svog tima. Mesi je dobio loptu u desnom delu kaznenog, driblingom prevario čuvara i poslao je na peterac. Suares nije uspeo da je šutne ili primiri, ali se ona od njegovog stomaka odbila do Nejmara na drugoj stativi, koji je samo prosleđuje u mrežu.

Nastavila je Barselona sa dominacijom na svim delovima terena, da dvadesetak minuta kasnije Luis Suares duplirao prednost svog tima. Ovoga puta je Mesi povukao loptu na 40 metra od gola gostiju, koji su smatrali da je sebi dao for rukom (iako se čini da je igrao ramenom i grudima), i na ivici kaznenog divno gurnuo loptu do usamljenog Urugvajca koji je šalje u praznu mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a 'Jorgandžije' su počele da igraju tek u nastavku meča. Bili su konkretniji u uvodnih desetak minuta nastavka, kada su i postigli jedini pogodak. Mesi je ispratio Gamesa do svog kaznenog i jedva ga zakačio po nozi, ali je defanzivac gostiju 'dobro' pao, a arbitar pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Mario Mandžukić.

Imao je Atletiko u tim trenucima inicijativu, u igru je ušao i Fernando Tores, ali je 'Jorgandžijama' nedostajala koncentracija u samoj završnici. 'Blaugrana' je pretila iz kontri, da bi konačan rezultat susreta postavio kapiten domaćih. Dugo je trajala akcija domaćih, lopta je na kraju stigla do Rakitića koji je poslao na peterac, a Mesi se najbolje snašao u gužvi i ćušnuo je u gol.