Utorak, 09.12.2014.

18:46

Majstorija Del Pjera u Indiji

Legendarni italijanski fudbaler Alesandro Del Pjero konačno je pokazao Indijcima svoj raskošan talenat.

Bivši igrač Juventusa je u utorak doneo bod svom Delhiju na gostovanju kod lidera Superlige u Čenaju za 2:2.

Domaćin je imao dva gola prednosti posle samo pola sata igre, preko Pelisarija i Lalpehule, ali je "Pinturikjo" zablistao u drugom poluvremenu. Prvo je iz slobodnjaka postigao prvi gol u Indiji za smanjenje rezultata, a bod svom timu osigurao je asistencijom za Muldera dva minuta pre kraja.

U drugom meču dana u ISL Kerala Balstersi su savladali Pune Siti minimalnim rezultatom, a strelac jedinog gola bio je Hume, sredinom prvog poluvremena. Gostima nije pomogao ni ulazak Davida Trezegea u drugom poluvremenu.

Čenaj našeg Bojana Đorđića je i dalje lider ISK sa 23 boda iz 14 utakmica, ali sada šansu da ih prestigne ima Goa, koja u sredu gostuje Atletiko Kalkuti.

Kerala je treća sa 19 bodova, Delhi peti sa jednim manje, dok je Pune poziciju ispod sa 16.