Subota, 27.09.2014.

17:22

Šalkeu derbi Rura, Bajern rutinski

Ekipa Šalkea slavila je u rurskom derbiju, Bajern je rutinski ostvario četvrti trijumf, dok je Bajer osvojio samo bod, u šestom kolu Bundeslige.

Rurski derbi rešen je već u prvih pola sata, a Šalke je sa 2:1 savladao Borusiju Dortmund. Bajern je sa 2:0 nadigrao Keln u gostima.

Menhengladbah je golovima u uvodnim minutima meča slavio u Panderbornu 2:1, Štutgart je minimalnim rezultatom bio bolji od Hanovera, dok je Bajer igrao bez golova u Frajburgu. Kasnije igraju Volfsburg i Verder.

Posle godinu i po Šalke je slavio u velikom lokalnom derbiju. Borusija je pala u Gelzenkirhenu u prvih 25 minuta. Već u desetom Žoel Matip je sjajno skočio pored Matsa Humelsa i Nevena Subotića posle centaršuta Denisa Aogoa i razornim udarcem glavom savladao Vajdenfelera.

Desetak minuta kasnije golman Borusije je paradom zaustavio sličan pokušaj Huntelara, ali je već u sledećem napadu opet kapitulirao. Maksim Čupo-Moting je pokupio odbijenu loptu i poslao je u donji desni ugao.

Tri minute kasnije Borusija se vraća u igru, Adrijan Ramos šalje sjajan pas do Pjer-Emirika Obamejanga, a ovaj rutinski je poslao u mrežu za 2:1. U nastavku meča Borusija je imala inicijativu, ušao je u igru i Miloš Jojić (69'), ali nije opet uspela da nadmudri odbranu domaćina.

Bajern je do treće pobede u poslednja četiri kola stigao bez većih problema u Kelnu. Već u 19. minutu probijen je bunker "jarčeva", Tomas Miler je izbacio Marija Gecea direktno ispred golmana, a on sjajnim udarcem u donji levi ugao doneo prednost gostima.

U narednih desetak minuta Tomas Miler i Arjen Roben su imali sjajne šanse da dupliraju vođstvo, ali je oba puta intervenisao Timo Horn na golu Kelna.

U poslednjih 15 minuta prvog dela igre Keln je preuzeo inicijativu, imao nekoliko odličnih akcija, dva puta ih zaustavlja Manuel Nojer, a jednom lopta odlazi za malo pored stative.

Bajern je u nastavku u potpunosti neutralisao igru domaćina, mirnom igrom čekao svoju šansu i dočekao je 25 minuta pre kraja. Nakon brze akcije Danijel Halfar je nezgodno zakačio loptu i poslao je u svoju mrežu.

U Frajburgu Bajer je veći deo meča bio u podređenom položaju zbog ranog isključenja Emira Spahića, dok u poslednjih desetak minuta nije uspeo da stigne do trijumfa nakon što je isključen i jedan domaći igrač.

Filip Kostić je odigrao drugo poluvreme za Štutgart kada su "švabe" golom Švaba stigle do minimalnog trijumfa nad Hanoverom.