Subota, 22.02.2014.

21:31

BL: Volfsburg iznenadio Bajer

Fudbaleri Volfsburga su napravili veliko iznenađenje u 22. kolu Bundeslige pobedom nad Bajerom iz Leverkuzena rezultatom 3:1 na svom terenu.

Prvo poluvreme je obilovalo prilikama koje su krunisane po jednim golom na obe strane. Pogotke su postigli Bas Dost za domaćina i Sidni Sam za gostujuću ekipu.

U drugom poluvremenu viđena je malo drugačija slika. Volfsburg je bolji i to im se vratilo u 58. minutu kada je Ivica Olić uposlio Luiza Gustava, koji je zatresao mrežu gostiju.

Gol koji je i definitivno odlučio pobednika postigao je Rikardo Rodriges pošto je natrčao na odbitak.

Ekipa Leverkuzena je zadržala drugo mesto na tabeli i uprkos ovom porazu, s obzirom na to da je i Borusija iz Dortmunda izgubiolaod slabašnog Hamburga sa 3:0.

Volfsburg je ovom pobedom zabetonirao peto mesto na tabeli bar na narednu nedelju, pošto je njihov pratilac Menhengladbah remizirao i sad ima četiri boda manje.