Subota, 09.11.2013.

19:07

Pobeda Slobode, remi Voše

Fudbaleri Slobode savladali su Napredak 2:1 posle preokreta sa igračem više, dok je Vojvodina odigrala nerešeno sa Javorom 2:2.

Napredak je poveo autogolom Kneževića u 20. minutu, ali je šest minuta kasnije izjednačio Galvao. U finišu poluvremena Frimpong je isključen, a pobedu domaćinu donosi Purić u 80. minutu.

Vojvodina je za 45 minuta stekla dva gola prednosti preko Kaluđerovića i Vraneša, ali je Docić vratio goste iz Ivanjice u igru već u 51. minutu meča. Poslednji pogodak na meču delo je Radivojevića u 90. minutu.

Meč u Uživu doneo je uzbudljivo prvo poluvreme. U 20. minutu Knežević je savladao svog golmana i doneo neočekivano vođstvo gostima. Ipak, šest minuta kasnije Tijago Galvao donosi izjednačenje i psihološku prednost Užičanima.

U nastavku meča gosti su bili pod velikim pritiskom, a prvi se podlegao mladi Frimpong. On je u roku od pet minuta dobio dva žuta kartona i ostavio Napredak sa igračem manje u nastavku.

Tim iz Kruševca je dobro odolevao napadima domaćina sve do 80. minuta kada asistent prvog gola Purić uspeva da postigne gol za preokret i veliku pobedu Slobode.

Vojvodina je sjajno odigrala prvo poluvreme protiv Javora. Već u četvrtom minutu Andrija Kaluđerović je iskoristio dodavanje Petra Škuletića i doneo prednost Novosađanima.

Domaći tim je iskoristio ranu prednost da uspostavi potpunu kontrolu, a igra bez opterećenja donela je novi pogodak u finišu poluvremena. Stojan Vraneš je duplirao prednost.

Međutim, dva gola kao da su bila znak igračima Vojvodine da stanu, što tim iz Ivanjice brzo koristi i u 51. minutu preko Docića postiže gol za povratak u meč.

Konačan rezultat postavio je Radivojević pred sam kraj meča, u 90. minutu.