Subota, 27.04.2013.

20:44

'Šestica' Liverpula i bez Suaresa

I bez suspendovanog Luisa Suaresa Liverpul je uspeo da deklasira ekipu Njukasla rezultatom 6:0, u poslednjem subotnjem meču 35. kola engleske Premijer lige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Po dva gola postigli su Danijel Staridž i Džordan Henderson, dok su se u listu strelaca upisali i Danijel Ager i Fabio Borini.

Liverpul je na 'Sejnt Džejmsu' stigao bez Luisa Suaresa koji je suspendovan na 10 mečeva neigranja jer je ugrizao Branislava Ivanovića.

Gosti su došli do vođstva na samom početku meča preko odbrambenog igrača Danijela Agera. Ager je iskoristio asistenciju Stjuarta Dauninga i pogodio za 1:0.

U 17. minutu Henderson je svojim prvim golom duplirao prednost gostiju, i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Njukasl nije uspeo da parira raspoloženim protivnicima, pa je već u 60. minutu bilo 4:0. Staridž je bio strelac u 54. minutu, da bi isti igrač šest minuta kasnije iskoristio asistenciju Hendersona.

Liverpul ni tada nije stao u 74. minutu Borini je postigao peti pogodak, a već u 76. je postavljen konačan rezultat. Svoj drugi gol dao je Džordan Henderson.

U mečevima odigranim danas, Siti je savladao Vest Hem, Everton je dobio Fulam sa 1:0, Vest Brom je slavio protiv Sautemptona (3:0), Stouk je bio bolji od Noriča, dok su Totenhem i Vigan remizirali 2:2.