Nedelja, 25.03.2012.

10:20

Liga 1: Monpelje ponovo prvi

Fudbaleri Monpeljea savladali su Sent Etjen 1:0 i bar na jedan dan vratili se na prvo mesto na tabeli francuske Lige 1.

Jedini gol na meču postigao je Olivije Žiro sjajnim volej udarcem minut pre kraja duela koji su gosti završili sa igračem manje.

Olimpik iz Marseja i dalje se muči u nacionalnom šampionatu jer je u subotu odigrao samo 1:1 sa Nicom koja se bori za opstanak.

Marsej je celo drugo poluvreme imao igrača manje zbog isključenja Šarla Kabore, ali je ipak uspeo da povede u 56. minutu preko Andre Ajeva. Veliki bod Nici u derviju Azurne obale doneo jeFabijan Monzon iz penala u 76. minutu.

Olimpik u sredu dočekuje Bajern Minhen u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona, a duel će verovatno propustiti Sulejman Dijavara koji je meč sa Nicom završio već u šestom minutu zbog povrede kolena. Zamenio ga je upravo Kabora.

Sigurnu pobedu u subotu ostvario je Lil koji je sa 3:0 slavio kod Evijana. Gosti su poveli u 36. minutu iz penala koji je realizovao jedan od najtraženijih igrača Evrope, Eden Azar. Pobedu su u nastavku potvrdili Dimitri Paje i Benoa Pedreti.

Pobedio je i Lion koji je golovima Dejana Lovrena i Bafetimbija Gomisa sa 2:1 nadigrao Soši na “Žerlanu“.

U nedelju se igraju tri meča, a Pari Sen Žermen će šansu za povratak na prvo mesto imati u duelu sa Bordoom.