Utorak, 31.01.2012.

22:56

Gol Gibsona za MJ, pogodio i Kerol!

Posle mečeva 23. kola Premijer lige, mančesterski dvojac Siti i Junajted ponovo su izjednačeni na prvom mestu na tabeli.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Junajted je golovima sa penala savladao Stouk 2:0, dok je Siti poražen na “Gudisonu” od Evertona golom Derona Gibsona, bivšeg igrača "crvenih đavola".

Ubedljiv je bio Liverpul u Vulverhemtonu sa 3:0, dok je Totehem lako savladao Vigan 3:1. Čelsi je u nadoknadi vremena osvojio bod u Svonsiju (1:1).

Seriju Mančester Sitij od tri uzastopne pobede neočekivano je prekinuo Everton na "Gudison parku". "Karamele" su u 23. kolu slavile minimalnim rezultatom protiv lidera, a jedini gol postigao je Derin Gibson na asistenciju Lendona Donovana pola sata pre kraja meča.

Imao je Siti svoje šanse, naravno, ali su se "građani" ispromašivali. Recimo samo da je Samir Nasri dva puta pogodio prečku. Siti je i dalje prvi sa 54 boda, ali isto toliko ima i Junajted, ali sa nešto slabijom gol razlikom.

Tako je bivši igrač Mančester junajteda omogućio svom nekadašnjem klubu da se izjednači na prvom mestu sa gradskim rivalom. Tim Ser Aleksa Fergusona pobedio je sa 2:0 Stouk, zahvaljujući penalima koje su realizovali Havijer Ernandes u prvom i Dimitar Berbatov u drugom poluvremenu.

Junajted je pored ova dva penala oštećen za još dva, ali je arbitar očigledno procenio da bi bilo previše da svira čak četiri najstrože kazne šampionu na "Old Trafordu". Junajted je i dalje desetkovan povredama nekolicine standardnih prvotimaca, ali se u ekipu vratio Rio Ferdinand što je odmah donelo stabilnost u obrani. Na golu je bio treći čuvar mreže Ben Amos, pošto se povredio i rezervni golman Andres Londegord.

Pobedom nad Junajtedom u FA kupu Liverpul je izgleda konačno vratio samopouzdanje. "Crveni" su u 23. kolu pregazili Vulverhempton na "Molinjuu" sa 3:0, a strelac je bio čak i Endi Kerol! Momak koji je pre 12 meseci plaćen 35 miliona funti Njukaslu postigao je tek treći ligaški gol ove sezone.

On je doneo prednost Liverpulu na startu drugog poluvremena, a pobedu su potvrdili Krejg Belami i Dikr Kujt. Nenad Milijaš igrao je poslednjih šest minuta za Vulvse.

Siguran je bio i Totenhem sa 3:1 protiv poslednjeplasiranog Vigana. Sjajan meč odigrao je Luka Modrić koji je namestio vodeći gol za Gereta Bejla u 29 minutu, a on zatresao mrežu gostiju samo pet minuta kasnije. Treći gol za Spurse postigao je ponovo Velšanin, da bi Mekartur ublažio poraz Vigana devet minuta pre kraja.

Drugo neprijatno iznenađenje večeri priredio je Čelsi. Ekipa Andre-Viljasa Boaša igrala je samo 1:1 sa Svonsijem. "Plavci" su u Velsu jedva osvojili bod, i to zahvaljujući autogolu Nila Tejlora u drugom minutu sudijske nadoknade.

Domaćin je vodio od finiša prvog poluvremena kada je Skot Sinkler savladao Petera Čeha. Čelsi je ipak osvojio bod iako je poseldnjih pet minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Ešlija Kola. Branislav Ivanović odigrao je ceo meč.