Subota, 30.10.2010.

15:56

Partizan ubedljiv, trijumf Javora

Fudbaleri Partizana, Slobode Sevojno i Javora iz Ivanjice ostvarili su pobede u utakmicama 10. kola Super lige Srbije.

Partizan je pobedio Jagodinu sa 3:0, Sloboda je u Lučanima pobedila BSK iz Borče sa 2:1, dok je Javor na gostovanju kod Metalca u Kragujevcu slavio sa 3:1.

OFK Beograd i Smederevo igrali su na Karaburmi 2:2, dok na utakmicama Borac - Spartak i Inđija - Čukarički nije bilo golova. Utakmice Hajduk – Crvena zvezda i Rad – Vojvodina na programu u nedelju.

Sloboda za tri boda osvojena u 10. kolu može da zahvali igraču BSK-a Aleksandru Radunoviću, koji je isključen u 45. minutu, pa je domaći tim od tog trenutka imao igrača više na terenu.

Rezultat je tada bio 1:1, pošto je Ivan Vukadinović u 33. minutu doveo goste u vodjstvo od 1:0, ali je u 38. Predrag Lazić izjednačio na 1:1. Pobednički gol za Slobodu Sevojno postigao je Edin Ademović u 57. minutu utakmice.

Javor je u Kragujevcu postigao četiri gola, ali je prvi Željko Djokić sproveo u sopstvenu mrežu, pa je Metalac poveo sa 1:0.

Preokret i pobedu Javoru doneli su golovi Marka Milovanovića u 64. minutu, Eliomara Koreje Silve u 84. i Marka Momčilovića u 90.

OFK je dva puta imao prednost u duelu sa Smederevom na Karaburmi, pošto je stizao do vodjstva zavaljujući golovima Milana Rodića i Nemanje Milića.

Gosti su, ipak, oba puta uspeli da izjednače, jer su mrežu "romantičara" pogadjali Dragan Cheran i Nenad Marinković.

OFK je tako izgubio peto mesto na tabeli na kome ga je sa 17 bodova pretekla Sloboda Sevojno.