Novo ludilo na stadionima u BiH

Posle nekoliko kola pauze, huligani u Bosni i Hercegovini ponovo su divljali u Premijer ligi zasenivši novu promenu na vrhu.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Željezničar je tokom vikenda dobio derbi protiv Borca, ali je već u sredu izgubio u Tuzli od Slobode 1:0. To je iskoristio banjalučki klub i pobedom nad Rudarom (1:0) i izjednačio se sa 'plavima'. Kolo su ipak obeležili navijači Sarajeva, 'Horde zla', koje su demolirale stadion na Koševu posle remija 'borbo' kluba sa Širokim Brijegom (1:1).

Nekoliko hiljada navijača želelo je pobedu koju bi posvetili Vedranu Puljiću koji je ubijen u Širokom 4. oktobra prošle godine. Naviječi Sarajeva su uništili klupe za rezervne igrače, reklame i svečanu ložu, gde su bili članovi uprave. Izgrednici su se najpre sukobili sa redarima, a posle toga i sa pripadnicima policije iza severne tribine stadiona.

Na lokalnim sajtovima pojavila se informacija da cilj nereda navijača Sarajeva nije bio da napadnu igrače i osoblje Širokog Brijega, već članove svoje vlastite Uprave. Nakon desetak minuta situacija se počela smirivati, ali tek posle reakcije specijalne policije. Prema prvim informacijama povređeno je 20 redara, od toga njih deset nešto teže, a odmah im je ukazana pomoć.

Fudbal je u prvom planu ipak bio u ostalim delovima Bosne i Hercegovine.

Niz od deset utakmica bez poraza, igrači Željezničara očončali su na tuzlanskom 'Tušnju' gde je sloboda pobedila golom Damira Smajlovića već u drugom minutu.

Ekipa Amara Osima pretrpela je prvi poraz u novog godini i time omogućila Borcu da se već posle jednog kola vrati u egal. Banjalučani su na svom terenu slavili takođe minimalnim rezultatom, a pobedu protiv Rudara doneo je Saša Kajkut u 24. minutu.

Sarajevo i Široki su već spomenutim remijem skoro ostali bez šansi u borbi za titulu. Domaći tim je poveo u 22. minutu golom Faruka Ihtijarevića, a izjednačio je Vagner u 50. Oba tima imaju po osam bodova zaostatka za liderima.

U sredu je odigran i mostarski derbi, ali u duelu Veleža i Zrinjskog nije bilo golova. I ovde su u prvom planu bili navijači koji su u nekoliko navrata prekidali meč. Kolo su obeležili i igrači Modriče koji su konačno, prvi put posle 13. kola zabeležili pobedu. Spasuje Savkić i Jovan Simić doneli su tri boda protiv Slavije.