Nedelja, 23.08.2009.

18:13

PL: Barnli ponovo dobio

Fudbaleri Barnlija napravili su novo iznenađenje u Premijer ligi pobedivši u trećem kolu Everton 1:0. U londonskom derbiju Totenhem je savladao Vest Hem 2:1.

Totenhem je do svoje treće uzastopne pobede došao protiv Vest Hema posle preokreta u sjajnom drugom poluvremenu. Karlton Kol je doveo 'čekićare' u prednost u 48. minutu, ali je vrlo brzo katastrofalno pogrešio i asistirao Defou za izjednačenje. Pobedu 'Spursima' doneo je Lenon posle solo akcije. Barnli je do drugog vezanog tijumfa došao golom Eliota u 33. minutu.

U londonskom duelu "čekićari" su u prvom poluvremenu bio bolji tim, ali ipak nisu uspeli da iskoriste nekoliko dobrih prilika za gol, pre svih Karlton Kol.

Međutim, već u trećem minutu drugog dela centarfor Vest Hema je uspeo da savlada Karla Kudićinija fantastičnim volej udarcem levom nogom sa 20 metara. Taj gol ipak nije poremetio goste iz severnog Londona koji su već u 54. minutu izjednačili preko Džermejna Defoa, a asistirao mu je upravo Karlton Kol koji je posle oduzete lopte na sredini terena pokušao da je vrati nazad do odbrane. Treću uzastopnu pobedu na startu sezone 'Spursima' je doneo sjajni Aron Lenon golom u 78. minutu. Engleski reprezentativac se oslobodio Džonatana Spektora i poslao loptu u levi ugao mreže Vest Hema.

U drugom meču dana novu pobedu u svojoj prvoj sezoni u Premijer ligi zabeležio je Barnli. Jedini gol na 'Turf Muru' postigao je Vejd Eliot u 33. minutu utakmice.

Stiven Flečer je proigrao Eliota na ivici kaznenog prostora, ovaj precizno šutirao pored Fila Nevila i poslao loptu u gornji levi ugao Hauardovog gola. Barnli je pre pet dana napravio veliko iznenađenje pobedom nad aktuelnim šampionom Mančester junajtedom.

U poslednjem meču u nedelju, u drugom londonskom duelu između Fulama i Čelsija, 'plavci' su zabeležili sigurnu pobedu (2:0). Čelsi je dominirao na 'Krejven Kotidžu' tokom celog meča, kontrolisao loptu, stvara šanse i na kraju došao do dvo pogotka zahvaljujući sjajnom napadačkom tandemu Nikolas Anelka - Didije Drogba. Prvo je Francuz u 39. minutu asistirao Drogbi, koji se odužio saigraču 15. minuta pre kraja meča i asistirao Anelki koji je obišao Švarcera i postavio konačan rezultat. Branislav Ivanović nije ulazio u igru.

U subotu su ubedljivi bili Mančester junajted i Arsenal. U ponedeljak je na programu poslednji meč trećeg kola između Liverpula i Aston Vile.