Utorak, 09.06.2009.

20:16

BiH bolja od Omana

Fudbalska reprezentacija BiH savladala je Oman 2:1 (1:1) u prijateljskoj utakmici u francuskom Kanu. Strelci za BiH bili su Edin Džeko i Sejad Salihović.

Izvor: B92, sportsport.ba

Autor:B92, sportsport.ba

Bosna i Hercegovina je povela u 14. minutu preko Džeka koji se oslobodio dvojice odbrambenih igrača i savladao protivničkog golmana. Oman je u 30. minutu imao priliku da izjednači ali je Supić zaustavio šut Al Hosnija. Međutim, već u sledećem napadu Hadid je izjednačio. BiH je do pobede došla golom Salihovića iz slobodnog udarca četiri minute pre kraja meča.

Bosna i Hercegovina se takmiči u Grupi 5 evropskih kvalifikacija za SP 2010 i posle šest odigranih utakmica nalazi se na drugom mestu sa 12 bodova. Prva je Španija sa 18, a treća Turska sa osam. Četvrta je Belgija sa sedam, slede Estonija sa pet i Jermenija sa samo jednim bodom.