Nedelja, 22.03.2009.

00:37

Pobede Viljareala i Sevilje

Fudbaleri Viljareala i Sevilje ostvarili su pobede u prvim mečevima 38. kola Primere.

"Žuta podmornica", koja će u četvrtfinalu LŠ igrati sa Arsenalom, pobedila je Atletik iz Bilbaa 2:0. Sevilja je na Pishuanu Valjadolid 4:1. Sevilja se učvrstila na trećem mestu, Viljareal će kolo završiti na četvrtoj poziciji. Vodeći timovi igraju u nedelju, Barselona na stadionu Kamp Nou dočekuje ekipu Malage, Real na Bernabeuu igra sa Almerijom.

Prvih sat vremena domaćin na El Madrigalu je dominirao, ali nije uspeo da prednost u igri pretvori u rezultat. Gol Santija Kasorle u 68. minutu doneo im je sigurnost, a posao Pelegrinijevom timu dodatno je olakšalo isključenje Mikaela Susaete. Niz promašaja sprečio ubedljiviji poraz Atletika, ali je Mati Fernbandes u nadoknadi vremena potvrdio pobedu.

Fredi Kanute blistao je u duelu sa ljubičastima – Reprezentativac Malija postigao je het-trik, dovoljan da Sevilji donese pobedu koja ih približava mestu koje direktno vodi u Ligu šampiona (od ove godine vodeća trojka iz Primere ide direktno, samo četvrtoplasirani mora u kvalifikacije).

Sa Ivicom Dragutinovićem u startnoj postavi sevilja je odlično počela, ali je osmi gol u sezoni za Henoka Goitoma doneo neizvesnost. Međutim, Kanute je pre poluvremena vratio prednost domaćin, a posle jednog gola za Luisa Fabijana, nekadašnji član Totenhema i Liona postigao je 21. pogodak u sezoni (12. u ligi) i potvrdio dominaciju Andalužana.