Subota, 07.03.2009.

22:32

Inter i Juve sigurni u gostima

Aktuelni prvak Italije i lider Serije A, Inter iz Milana pobedio je u 27. kolu u gostima Đenovu sa 2:0 i tako joj naneo prvi poraz na domaćem terenu ove sezone.

Golove za Inter postigli su Ibrahimović u 2. i Baloteli u 61. minutu. Roma i Udineze su odigrali 1:1, čime su Rimljani propustili šansu da zauzmu četvrto mesto na tabeli. Felipe je doveo goste u vođstvo u 53. minutu ali je osam minuta kasnije Vučinić izjednačio. Juventus je u gradskom derbiju savladao Torino pogotkom Đorđa Kjelinija u 81. minutu.

Pobeda je šampionu i treneru Žozeu Morinju donela brige, pošto su štoperi Marko Materaci i Nikolas Burdiso izašli iz igre zbog povreda. Inter u sredu igra revanš meč osmine finala Lige šampiona protiv Mančester junajteda.

Razlika između vodećeg Intera i prvog pratioca Juventusa je i dalje sedam poena, dok Milan zaostaje za „starom damom“ pet poena.