Nedelja, 21.04.2013.

18:49

Furiozni 'Pevci', Suares u 97'

Fudbaleri Totenhema savladali su ekipu Mančester Sitija posle preokreta 3:1, dok je Čelsi u drugom meču dana remizirao s Liverpulom 2:2.

'Građani su poveli preko Nasrija u petom minutu, ali su 'Pevci' u periodu od 75. do 82. postigli tri gola i nastavili borbu za Ligu šampiona s Čelsijem.

Na "Enfildu" smo gledali pravi engleski derbi. Oskar je doveo 'Plavce' u vođstvo u 26, Staridž izjednačio u 52, da bi Azar samo pet minuta kasnije bio precizan s penala. Ipak, Suares u 97. minutu donosi bod svojoj ekipi.

Srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Matija Nastasić odigrali su svih 90 minuta za Čelsi, odnosno Mančester Siti, dok je Aleksandar Kolarov ušao u igru u 46. minutu umesto Džejmsa Milnera.

Detalj koji je svakako obeležio kompletno kolo na Ostrvu je nenormalan potez Luisa Suaresa, koji je ugrizao našeg Baneta Ivanovića, ali sudija to nije sankcionisao.

Što se tiče mečeva odigranih u subotu, Di Kanio je nastavio svoju 'rapsodiju Sanderlenda', dok će Mančester Junajted, koji u ponedeljak od 21 čas dočekuje Aston Vilu u poslednjem meču kola, imati priliku i da matematički obezbedi titulu,

Nedeljni program 34. kola engleske Premijer lige otvorili su Totenhem i Mančester Siti na "Vajt Hart Lejnu".

Nisu se igrači ni zagrejali, a Siti je poveo iz prvog napada. Teves je proigrao Milnera na krilu, ovaj zavrnuo po zemlji do Nasrija, koji je šalje pored Ljorisa - 1:0.

Gosti su se zadovoljili brzim vođstvom i prepustili inicijativu Totenhemu, ali 'Pevci' nikako nisu uspevali da ozbijnije ugroze gol Harta.

Ipak, za samo sedam minuta Totenhem je postigao čak tri gola i stigao do bitna tri boda u borbi za LŠ.

U 75. minutu Voker je proigrao Bejla, Velšanin je uputio oštar centaršut na drugu stativu, a Klin Dempsi je samo ćušnuo u gol. Samo ćetiri minuta kasnije bilo je 2:1. Defo, koji je ušao u igru u 71. minutu, se odlično snašao u šesnestercu i majstorski plasirao loptu u dalji ugao gola Sitija.

Fenomenalan period igre Totenhema krunisao je Garet Bejl. Asu-Ekoto je vukao loptu kroz sredinu i lucidno spoljnom proigrao zahuhtalog Bejla na desnom boku, Velšanin se samo ušetao do penala i lagano bocnuo loptu preko istrčalog Harta za 3:1.

Totenhem je ovom pobedom u velikoj meri povećao svoje šanse za Ligu šampiona, pogotovo posle remija Čelsija na 'Enfildu'.

Poslednji meč dana doneo nam je klasik u Liverpulu, s dosta žara, tempa, 'muških startova' i 'engleskog ponosa', ali i jednu jako nesportsku stvar. Prgavi Luis Suares je, verovali ili ne, posle jednog duela s Banetom Ivanovićem ujeo Srbina za desnu podlakticu!?

'Crveni' su se već oprostili od Evrope, ali su zato otežali život Čelsiju, koji vodi veliku borbu s Totenhemom za Ligu šampiona.

Čelsi je nešto bolje ušao u meč, ali se igra uglavnom odvijala između dva kaznena. Ipak, prvi su do gola stigli 'Plavci'.

Mata je izveo korner, Oskar se 'sakrio' od Agera i glavom savlado Rejnu. Zaigrali su domaći ofanzivnije posle gla, ali nisu uspeli da izjednače.

Međutim, Brendan Rodžers vrši pravu izmenu u pauzi, vadi Kutinja, a ubacuje Staridža koji postiže gol posle sedam minuta. Engleski reprezentativac je prosto pokrenuo Liverpul, pre gola je namestio stopostotnu šansu, da bi minut kasnije pogodio stativu.

Već u sledećem nadapu upornost mu se isplatila, u najlepšoj akciji 'Crvenih' možda i ove sezone.

Karager je dugom loptom pronašao Hendersona na desnoj liniji kaznenog, Englez je spustio Suaresu koji je iz pre šalje na drugu stativu, a Staridž je šalje u gol. Nije se mladi napadač radovao pogotku, s obzirom da je igrao protiv bivšeg kluba.

NIje dugo trajala radost domaćih. Suares je nesmotreno igrao rukom, doduše posle povlačenja Ramiresa, a Azar u 57. poslao Rejnu u jednu, a loptu u drugu stranu.

Krenuo je Liverpul na sve ili ništa, Šelvi je imao šansu, posle odlične 'štikle' Staridža, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Utakmica je produžena za šest minuta, a Luis Suares je uspeo da pogodi u sedmom. Staridž je držao loptu na desnom krilu, zalomio i posla centaršut na prvu do Urugvajca, koji slično Oskaru vara Čeha za 2:2 i veliku radost na 'Enfildu'.

Totenhem - Mančester Siti 3:1
Liverpul - Čelsi 2:2
Fulam - Arsenal 0:1
Norič - Reding 2:1
QPR - Stouk 0:2
Sanderlend - Everton 1:0
Svonsi - Sautempton 0:0
VBA - Njukasl 1:1