Nedelja, 06.11.2011.

14:42

Luda utakmica Utrehta i Ajaksa

Fudbaleri Utrehta pobedili su Ajaksa sa 6:4 u meču 12. kola holandske lige i utakmici koja će sigurno konkurisati za jednu od „najludjih“ ne samo ovog vikenda.

Domaći „crveno-beli“ iz Utrehta do velikih bodova došli su serijom od 3 gola u rasponu od samo 5 minuta (49-54. minut) preko Bovemberga,Mulenge i Asare.

Do tog 49.minuta gosti iz Amsterdama vodili su sa 3:2, golovima Bulikina, Ojera i Sulejmanija.

Očekivano, do kraja meča fudbaleri Ajaksa, krenuli su još ofanzivnije ka golu Utrehta, nadu im je doneo Eriksen golom u 72.minutu, otvorile se očekivano u finišu, i primili šesti gol preko Kalija u 90.minutu. Ovim porazom fudbaleri Ajaksa su izgubili bodove koji bi mogli mnogo da ih koštaju u borbi za titulu.

Utreht – Ajaks 6:4
(Asare 16,Duplan 20,Bovenberg 49,Mulenga 52,Asara 54, Kali 90 – Bulikin 8, Ojer 32, Sulejmani 41, Eriksen 72)