Nedelja, 06.01.2013.

14:49

Udineze pobedio Inter, Brkić sjajan

Fudbaleri Udinezea pobedili su Inter sa 3:0 u 19. kolu Serije A, a veliku ulogu u tom trijumfu imali su srpski fudbaleri Željko Brkić i Dušan Basta.

Izvor: JT

Autor: JT

Udineze je do trijumfa predvodio Antonio Di Natale, golovima u 63. i 79. minutu, dok je Luis Murijel bio strelac u 75.

Tim iz Udina je protiv ‘neroazura’ došao do šeste pobede ove sezone i sada je osmi na tabeli sa 27 bodova. S druge strane, milanski tim je doživeo šesti poraz i ostao je na devet bodova iza vodećeg Juventusa, ali ‘stara dama’ ima utakmicu manje.

Brkić je bio odličan na golu Udinezea, pošto je uspeo da spreči odlične prilike Intera koje su ‘neroazuri’ imali do prvog pogotka domaćina. Dva minuta kasnije, Žuan je dobio drugi žuti karton, što je dodatno pomelo goste i nisu uspeli da uzvrate domaćinima.

Uz Brkića odličan je bio i Basta, koji je bio asistent kod drugog gola tima iz Udina. Obojica su odigrali ceo meč protiv Intera.