Nedelja, 02.12.2007.

17:52

Remi na Marakani, tuča na "severu"

Fudbaleri Crvene zvezde i Hajduka iz Kule odigrali su nerešeno, 1:1 u poslednjem meču 14. kola Meridian Superlige. Utakmicu je obeležila tuča navijača Crvene zvezde i pripadnika Žandarmerije na severnoj tribini "Marakane", tokom pauze u poluvremenu. Incident je počeo sukobom navijača i jednog policajca u civilu, koji je, pre toga, video-kamerom snimao dve grupe navijača koje su se međusobno potukle.

Situacija je izmakla kontroli kada je policajac, posle početnog napada navijača, izvadio pištolj i ispalio dva hica u vazduh. Napadi navijača su se nastavili, policijac je pogođen iz neposredne blizine sa nekoliko baklji, ali je ubrzo iznet sa tribine, posle čega su se pripadnici Žandarmerije, koji su u međuvremenu intervenisali, povukli.

Kako saznajemo, policajcu su nanete teške telesne povrede, on je hitno prebačen na VMA, a uhapšeno je nekoliko osoba.

U međuvremenu, oko 40 odsto navijača je napustilo severnu tribinu. Jedan deo je prešao na "zapad", dok je jedan deo otišao sa stadiona.

Utakmica, odigrana pred oko 10.000 navijača, je nastavljena, bez obzira na nerede, a tokom drugog poluvremena nije bilo dodatnih incidenata na tribinama.

Hajduk je poveo u 44. minutu pogotkom Radivojevića, a izjednačujući pogodak za Crvenu zvezdu postigao je Burzanović, iz penala, u 74. minutu.

Obe ekipe meč su završile sa igračem manje. Najpre je Pavićević isključen nakon spornog prekršaja nad Koromanom u šesnaestercu Kuljana, posle čega je Burzanović postigao izjednačujući pogodak, da bi zatim Milijaš dobio crveni karton u poslednjim trenucima meča posle grubog starta nad jednim od gostujućih fudbalera.

Trener Crvene zvezde Aleksandar Janković izjavio je da je gostujuća ekipa zasluženo osvojila bod.

Čestitam igračima na zalaganju i želji da dođu do pobede, ali to ovoga puta nije bilo dovoljno. Hajduk je zasluženo izborio bod. Hajduk je sve vreme znao šta hoće, dobro je postavio igru i ostvario cilj. Mi smo imali dosta tehničkih grešaka na sredini terena u prvom poluvremenu, dok smo u drugom delovali bolje, postigli gol i imali još nekoliko šansi koje nismo iskoristili. Ima još puno da se igra u prvenstvu i sigurno će se bodovi osvajati i gubiti. Moramo da izvučemo pouke i da napravimo analizu kako da pristup bude bolji nego u prvom poluvremenu“.

Šef stručnog štaba Hajduka Miroslav Vukašinović ističe da će bod sa "Marakane" Kuljanima mnogo značiti u borbi za opstanak.

Igrali smo pred velikim brojem gledalaca na šta nismo navikli, ali i to je bio dodatni motiv za moje igrače. Zaslužili smo ovaj bod jer smo igrali sa velikom željom i voljom i pokazali htenje da se dokažemo. Ovaj bod će nam značiti veoma mnogo u daljoj borbi za opstanak“.