<b>Kostarika:</b> Navas, Gamboa, Duarte, Gonzales, Dijas, Miler, Borhes, Teheda, Brenes, Ruis, Kembel<br /> <b>Engleska:</b> Foster, Kejhil, Smoling, Džouns, Šo, Lampard, Milner, Lalana, Vilšir, Barkli, Staridž <br /><br /> <b>Italija:</b> Bufon, De Šiljo, Kjelini, Darmian, Bonuči, Barzalji, Markizio, Pirlo, Verati, Baloteli (Parolo 46'), Imobile<br /> <b>Urugvaj:</b> Muslera, Kaseres, Himenes, Godin, A. Pereira, Gonsales, Rios, Lodeiro (Maksi Pereira 46'), Rodrigues, Kavani, Suares

Godin 81'
  ITA   URU
  0 : 1
Ostanite uz nas
To nije bilo sve za danas, od 22 časa na programu su utakmice grupe C, koje ćete takođe moći da pratite na Blogu.
KRAAAAJ! Urugvaj je pobedio i plasirao se u osminu finala.
Urugvaj je uspeo da stigne do željene pobede golom Godina u 81. minutu, ali je sudija Rodriges gotovo izvesno oštetio Italiju. U drugoj utakmici nije bilo golova pa će iz grupe D u nastavku takmičenja igrati Kostarika i Urugvaj.
Suares je propustio priliku da asistira saigraču pri situaciji 2 na 1 i propala je odlična šansa za Uruse.
Da li je Italija oštećena, kakvo je vaše mišljenje?
GOOOOOL! Urugvaj vodi i ima rezultat za prolaz
Samo nekoliko trenutaka posle ugriza Suaresa, Urugvaj je poveo sa 1:0. Dijego Godin je odlično skočio posle kornera Gastona Ramiresa i leđima pogodio mrežu gol Bufona.
Suares ponovo grize!
Kontroverzni napadač Urugvaja ponovo je ugrizao protivnika, ovoga puta žrtva je bio defanzivac Kjelini. On je bez ikakvog razloga prišao Kjeliniju i ugrizao ga za rame, a potom izbegao udarac laktom rivala. Zbog ovoga je Suares morao da dobije dikrektan crveni karton, ali je sudija iz Meksika ponovo pogrešio.
Urugvaj napada brojčano slabije rivale, ali od šanse Suaresa ništa konkretno nisu uradili.
Johnny Knoxville
Pisem ovo nakon crvenog za Markizija..ovo je zal i sramota! Ne volim nesto posebno italijane, ali ovo je bila cista kradja, i to na ovako bitnoj utakmici i na 2 metra od sudije...ovakvo navlacenje za juznoamericke ekipe postaje presmesno...
Bufon spasao Italiju!
Magičnom intervencijom golman Juventusa odbranio je šut Suaresa sa nekih 15 metara, koji je pre toga propao dvojicu defanzivaca.
Staridža baš ne ide
Vilšir ga je divno proigrao, a on je gađao suprotni ugao, međutim lopta je otišla pored stative.
Kakvo je vaše mišljenje?
Crveni za Markizija!
Fudbaler Italije bio je u duelu sa Arevalom, lopta mu je pobegla i on je startovao đonom. Ipak, ne čini se da je intenzitet prekršaja bio dovoljan za isključenje.
Rodriges promašuje veliku šansu
Kristijan Rodriges dobio je odličnu loptu na levoj strain od Suaresa, prošao De Šilja i Barzaljia, ali je šutirao pored gola.
Urugvaj tražio penal
Kavani je bio u duelu sa Bonučijem kada je pao, ali penala nije bilo. Pre toga se nalazio u očiglednom ofsajdu.
Navijači Engleske
Ponovo Staridž, ponovo bez gola
Ovoga puta loš prijem napadača Liverpula onemogućio ga je da izađe 1 na 1 sa Navasom.
Prandeli je promenio nervoznog Balotelija i ubacio Parola, dok je Tabares umesto Lodeira uveo Maksija Pereiru
Baš
Bez golova na poluvremenima
Gotova su prva poluvremena u Belo Horizonteu i Natalu, nije bilo golova. Italija i Urugvaj odigrali su veoma tvrd meč bez mnogo prilika, dok je za Engleze najbolju propustio Danijel Staridž. Borhes je iz slobodnjaka pogodio prečku i to je bilo sve od šansi.
Nema mnogo prostora

Beta/AP Photo/Hassan Ammar
Kaseres je želeo da iznenadi golmana Italije sa 70 metara, daleko pored gola.
Zna se šta najbolje rade
Nova prilika za Staridža
Napadač Engleske iznenada se našao u šansi posle kornera, ali nije uspeo da ubaci loptu u mrežu iz neposredne blizine.
Sjajni Bufon
Golman Italije ponovo sjajno reaguje, nakon izgledne prilike Suaresa i Lodeira.
Volej Imobilea sa nekih 13 metara, daleko iznad gola.
Englezi tražili penal
Posle starta nad Staridžom, ali je sudija odmahnuo rukom.
Baloteli šutira sa distance, veoma loše.
Prečka Kostarike!
Borhes je gađao gornji levi ugao iz slobodnjaka, Foster paradom izbacuje u korner uz pomoć prečke.
Oštar start Balotelija
Kolenom je u skoku udario Pereiru u glavu, za koji je dobio žuti karton. Zbog ove javne opomene, Baloteli neće igrati u sledećem meču. U nastavku akcije Bufon ponovo boksuje ubacivanje Suaresa.
Englezi napadaju
Pokušao je Staridž parabolom sa nekih 20 metara, lopta pada na gornju mrežu.
absolutezero
I jedni i drugi igraju tako prljav fudbal da je prava steta sto ne idu kuci posle prvog kruga.
Kapiten
Nepovezani
Engleska
U Belo Horizonteu Vilšir je proigrao Staridža koji nije bio precizan.
Prvi pokušaj Italijana
Pirlo iz slobodnjaka sa velike udaljenosti, Muslera uz velike problem izbacuje u korner.
Italija već 10 minuta ne uspeva da prođe golu Urugvaja. Pirlo je pokušao centaršutem iz prekida, ali bez većeg uspeha.
Italija – Urugvaj
Utorak je rezervisan za poslednje kolo i rasplet u grupi D, a Italija i Urugvaj igraju direktan duel za prolaz dalje. Obe ekipe imaju po tri boda, ali su Italijani u malo boljoj poziciji zbog bolje gol razlike, pa im tako odgovara i nerešen rezultat. U drugom meču koji je na programu u isto vreme (18 časova), sastaju se Kostarika i Engleska. Kostarikanci su se već plasirali u osminu finala, dok su Englezi takmičenje završili već posle dva meča.
Napadaaaaaaj...

Beta/AP Photo/Andrew Medichini
Suares centrira iz skraćenog kornera, Bufon boksuje.
U Natalu nema mnogo uzbuđenja, u prvih pet minuta igra se uglavnom na sredini terena uz veliki broj sitnih faulova.
Prvi pokušaj za Kostariku imao je Kembel, koji je iskosa sa leve strane šutirao pored gola.
Mečevi su počeli!
Za 'zlatnog' dečka
Sudije
Pravdu u derbiju grupe D deliće Meksikanac Marko Rodriges, dok će mu pomoćnici biti Marvin Torentera i Markos Kintero.

Engleskoj i Kostariki sudiće Đamel Haimudi, a pomagaće mu Marokanac Reduan Ašik i Abdelhak Etčiali, takođe iz Alžira.
Uslovi
Kostarika i Engleska igraće na stadionu Minerao u Belo Horizonteu, temperatura vazduha je 24 stepena, dok je vlažnost vazduha 44 procenata.

U Natalu, na stadionu Das Dunas gde se sastaju Italija i Urugvaj, temperatura je čak 33 stepena, a vlažnost 45 odsto.

Prinscreen

Printscreen
Vole protiv Evropljana
Kostarikanci su u postizali bar po gol u svih sedam prethodnih mečeva protiv evropskih reprezentacija.
1 na 1
Fokus
U centru naše pažnje biće duel Italije i Urugvaja koji direktno odlučuju ko će u osminu finala, dok ćemo sa drugog meča izdvojiti najinteresantnije detalje, osim u slučaju nekog neočekivanog rezultata.