Borilački sportovi

Subota, 27.09.2014.

20:39

Nova zlata od tekvondoista

Reprezentativci Srbije u tekvondou Ana Bajić i Draško Jovanov osvojili su zlatne medalje na prvenstvu Evrope za mlađe seniore u Insbruku.

Bajićeva je trijumfovala u kategoriji do 73 kilograma, dok je Jovanov bio najbolji u konkurenciji do 87 kilograma.

Ovo je treća medalja srpskih tekvondoista na U21 EP u Austriji, jer je u petak bronzu osvojila Marija Perišić.

Na startu EP Bajićeva je savladala špansku takmičarku Paru sa 2:0, zatim Nemicu Brendl (13:1), u polufinalu je bila bolja Francuskinje Mari Pule 8:2, a u finalu je usledila ubedljiva pobeda od 6:2 protiv Poljakinje Krzemineiecke.

Jovanov se takmičio u kategoriji do 87 kilograma. On je na startu bio bolji od Španca Ernandeza sa 14:4, u borbi za medalju savladao je Slovaka Jereba sa 15:7, u polufinalu Turčina Kuruca na zlatan poen u četvrtoj rundi, dok je u finalu pobedio Supulskog sa 5:3.