Auto-moto

Ponedeljak, 07.11.2016.

14:11

Prva meč lopta za Rozberga u Brazilu

Vozač Mercedesa Niko Rozberg osvojiće prvu šampionsku titulu u Formuli 1 ako pobedi u predstojećoj trci za Veliku nagradu Brazila.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Mark Thompson/Getty Images

Rozberg ima 349 bodova, 19 više od klupskog kolege Luisa Hamiltona i potrebna mu je pobeda da osvoji prvu šampionsku titulu u Formuli 1, bez obzira na plasman britanskog vozača, preneo je danas Skaj Sports.

Postoji još opcija, u zavisnosti od plasmana vozača, pa Rozberg može da osvoji titulu i ako osvoji drugo mesto, a Hamilton četvrto ili peto. Takođe, Rozberg će osvojiti titulu i ako zauzme treće mesto u Brazilu a Hamilton šesto ili sedmo.

Ako trostruki svetski prvak Hamilton pobedi u Brazilu, šampionat će biti odlučen u poslednjoj trci u Abu Dabiju 27. novembra.

Pretposlednja trka u šamiponatu na programu je u nedelju u 17.00 časova na stazi Interlagos u Brazilu.

Ekipa Mercedesa je ranije odbranila titulu u konkurenciji konstruktora.