Atletika

Nedelja, 23.08.2015.

15:21

SP: Bolt pobedio Getlina!

Svetski rekorder na 100 metara Jusein Bolt osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Pekingu!

Izvor: SO

Autor: SO

Getty Images

On je u finalu trčao 9,79 sekundi i za jednu stotinku bio je prvi ispred Džastina Getlina iz SAD.

Mnogi su Amerikanca smatrali favoritom – Getlin se vratio posle suspenzije zbog dopinga, bio je u sjajnoj formi, dok se Jamajčanin mučio sa povredama.

Ipak, Bolt je najbolje izdanje sezone pružio kada je bilo napotrebnije i postao je treći čovek u istoriji koji ima tri zlatne medalje sa svetskih šampionata, uz Karla Luisa i Morisa Grina. Takođe, on je prvi atletičar u istoriji sa 11 medalja sa svetskih prvenstava, Karl Luis ima 10.

Bronzanu medalju u vremenu 9,92s podelili su Kanađanin Andre de Gras (lični rekord) i Trejvon Bromel, a peti je bio Majk Rodžers iz SAD. U vremenu od deset sekundi istrčali su Asafa Pauel, Tajson Gej i Džimi Viko, dok je poslednji bio Kinez Bingtijan Su u vremenu 10,06s.